NASZ PATRONAT: Dolnośląski Festiwal Rowerowy tuż, tuż!

Komentarzy (0) Sport

Już 20-22 kwietnia br. we Wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się  II. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Przez 3 dni dla pasjonatów dwóch kół rowerowych przyszykowana została prawdziwa uczta:  ponad 100 wystawców zagości w Hali, Rowerowe Forum Metropolitalne, wyścigi na cargo bike’ach i ostrym kole, a także konkurs na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej to tylko nieliczne  atrakcje…

Po sukcesie pierwszej edycji Festiwalu, organizatorzy postanowili ponownie zaprosić cyklistów na inaugurację rowerowego sezonu w stolicy Dolnego Śląska!

 – Wiosna to świetny czas aby rozpocząć swoją rowerową przygodę. Dlatego zapraszamy na Festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od targów branży rowerowej  i testów profesjonalnego sprzętu, poprzez strefę rowerowego kina i kongres aktywnych rowerowo samorządów – zachęca Andrzej Baworowski, prezes zarządu Hali Stulecia.

 W trakcie Festiwalu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na rowerach cargo, ostrym kole, a także rozegrać mecz w bike polo! Dla najmłodszych przygotowano zawody na rowerkach biegowych, a dla kinomanów przegląd filmów o tematyce rowerowej. Nie lada atrakcją będzie finał konkursu na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej. Jeszcze do 6 kwietnia organizatorzy czekają na zgłoszenia konkursowe.

 

– Tych którzy chcą odkurzyć swój rower po zimie i bezpiecznie wyjechać na rowerowe ścieżki zapraszamy do największej strefy serwisowej na Dolnym Śląsku. Bezpłatną diagnostykę wykonają eksperci  wrocławskich sklepów rowerowych, a potem już tylko w drogę! – zaprasza Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

 

W trakcie DFR nie zabraknie też rozmów o dobrych praktykach w ruchu rowerowym. W trakcie Rowerowego Forum Metropolitalnego, które odbędzie się w piątek, 20 kwietnia, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, inicjatyw rowerowych oraz branży rowerowej będą dzielić się swoimi doświadczeniami i rozmawiać o wyzwaniach jakie niesie przyszłość w zakresie mobilności rowerowej. Podczas Forum uroczyście podpisane zostanie porozumienie o współpracy na rzecz budowy Odrzańskiej Trasy Rowerowej, a o swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzą także przedstawiciele Saksonii oraz partnerzy z Czech.

Impreza zakończy się 22 kwietnia, ale dla niektórych będzie to dopiero początek rowerowych zmagań. O godz. 16:00 spod Hali Stulecia wystartuje Race Through Poland – jednoetapowy, samodzielny wyścig po Polsce. Zawodnicy będą mieli do przejechania 1200 km. Bez żadnej pomocy muszą pokonać ten dystans i wrócić na start…który zamieni się już w metę.

Udział w DFR jest bezpłatny, a szczegóły dotyczące Festiwalu dostępne są na www.festiwalrowerowy.eu oraz www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy

Żródło:  mat. prasowe Hala Stulecia

TAK PRZEDSTAWIA SIĘ PROGRAM FESTIWALU ROWEROWEGO

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *