NASZ PATRONAT: Dolnośląski Festiwal Rowerowy tuż, tuż!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Dolnośląski Festiwal Rowerowy tuż, tuż! została wyłączona Sport

Już 20-22 kwietnia br. we Wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się  II. edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Przez 3 dni dla pasjonatów dwóch kół rowerowych przyszykowana została prawdziwa uczta:  ponad 100 wystawców zagości w Hali, Rowerowe Forum Metropolitalne, wyścigi na cargo bike’ach i ostrym kole, a także konkurs na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej to tylko nieliczne  atrakcje…

Po sukcesie pierwszej edycji Festiwalu, organizatorzy postanowili ponownie zaprosić cyklistów na inaugurację rowerowego sezonu w stolicy Dolnego Śląska!

 – Wiosna to świetny czas aby rozpocząć swoją rowerową przygodę. Dlatego zapraszamy na Festiwal, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od targów branży rowerowej  i testów profesjonalnego sprzętu, poprzez strefę rowerowego kina i kongres aktywnych rowerowo samorządów – zachęca Andrzej Baworowski, prezes zarządu Hali Stulecia.

 W trakcie Festiwalu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na rowerach cargo, ostrym kole, a także rozegrać mecz w bike polo! Dla najmłodszych przygotowano zawody na rowerkach biegowych, a dla kinomanów przegląd filmów o tematyce rowerowej. Nie lada atrakcją będzie finał konkursu na najciekawszą relację z wyprawy rowerowej. Jeszcze do 6 kwietnia organizatorzy czekają na zgłoszenia konkursowe.

 

– Tych którzy chcą odkurzyć swój rower po zimie i bezpiecznie wyjechać na rowerowe ścieżki zapraszamy do największej strefy serwisowej na Dolnym Śląsku. Bezpłatną diagnostykę wykonają eksperci  wrocławskich sklepów rowerowych, a potem już tylko w drogę! – zaprasza Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.

 

W trakcie DFR nie zabraknie też rozmów o dobrych praktykach w ruchu rowerowym. W trakcie Rowerowego Forum Metropolitalnego, które odbędzie się w piątek, 20 kwietnia, przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych, inicjatyw rowerowych oraz branży rowerowej będą dzielić się swoimi doświadczeniami i rozmawiać o wyzwaniach jakie niesie przyszłość w zakresie mobilności rowerowej. Podczas Forum uroczyście podpisane zostanie porozumienie o współpracy na rzecz budowy Odrzańskiej Trasy Rowerowej, a o swoich doświadczeniach i dobrych praktykach opowiedzą także przedstawiciele Saksonii oraz partnerzy z Czech.

Impreza zakończy się 22 kwietnia, ale dla niektórych będzie to dopiero początek rowerowych zmagań. O godz. 16:00 spod Hali Stulecia wystartuje Race Through Poland – jednoetapowy, samodzielny wyścig po Polsce. Zawodnicy będą mieli do przejechania 1200 km. Bez żadnej pomocy muszą pokonać ten dystans i wrócić na start…który zamieni się już w metę.

Udział w DFR jest bezpłatny, a szczegóły dotyczące Festiwalu dostępne są na www.festiwalrowerowy.eu oraz www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy

Żródło:  mat. prasowe Hala Stulecia

TAK PRZEDSTAWIA SIĘ PROGRAM FESTIWALU ROWEROWEGO

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone