Nestle Polska rozwija fabrykę w Nowej Wsi Wrocławskiej. Wartość całej inwestycji wynosi już 1 mld zł

Komentarzy (0) Inwestycje, Praca, Samorząd

Nestle Polska finalizuje czwarty etap inwestycji w fabryce PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej. Od otwarcia dwa lata temu zakład notuje stały wzrost produkcji, zatrudniając 900 osób.

Fot. Nestle

W Polsce zamieszkuje ponad 13 milionów psów i kotów, co czyni ją największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej. Jego wartość szacuje się na 2,3 mld złotych. Udział PURINY w tym segmencie przekroczył już 15%.

– Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym zakładem PURINY w Polsce produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz trzecią tego typu inwestycją w Europie Centralnej – mówi Attila Gyopar, Dyrektor Generalny Nestlé PURINA Petcare Polska i Szef Regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W ramach Inicjatywy Nestlé Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych „Nestlé Needs YOUth” fabryka stworzyła szanse zatrudnienia osobom, które nie ukończyły jeszcze 30 roku życia.

– Firma oferuje stabilną pracę i szanse rozwoju oraz wspiera zatrudnianie młodych, stwarzając im możliwości zdobycia doświadczenia. Jest to szczególnie cenne w przypadku osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy – tłumaczy Jakub Żurowski, Dyrektor Oddziału Nestlé Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Tylko w zeszłym roku w fabryce zatrudnienie znalazło 350 pracowników. Inwestycja oferuje łącznie 135 000 m kw. nowoczesnej powierzchni produkcyjnej.

Paulina Dąbrowska

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *