Niemiecki gigant przenosi centrum usług wspólnych dla 800 specjalistów do biurowca Nowy Targ we Wrocławiu

Możliwość komentowania Niemiecki gigant przenosi centrum usług wspólnych dla 800 specjalistów do biurowca Nowy Targ we Wrocławiu została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje, It

Niemiecki gigant przenosi centrum usług wspólnych dla 800 specjalistów do biurowca Nowy Targ we Wrocławiu

biurowiec Nowy_Targ Photo: Skanska

Schaeffler, jedna z największych firm rodzinnych na świecie, przeprowadziła się do większego biura we Wrocławiu. Globalny dostawca części dla branży motoryzacyjnej i przemysłu, zatrudniający 89 tysięcy pracowników w ponad 50 krajach na całym świecie, 20 stycznia zameldował się w samym centrum miasta, w nowo wybudowanym biurowcu Nowy Targ, gdzie ulokował swoje centrum usług biznesowych. Z udogodnień nowego biura skorzysta docelowo ponad 800 specjalistów.

Schaeffler Group sukcesywnie zwiększa swoją obecność na polskim rynku. We Wrocławiu, jako Schaeffler Global Services Europe, od października 2018 roku realizuje procesy biznesowe w obszarach finansów, HR, zakupów, logistyki, robotyki, automatyzacji i IT oraz dostarcza usługi z zakresu transformacji procesów biznesowych.

Firma regularnie zwiększa zatrudnienie

W ciągu kilku najbliższych lat zatrudni kolejnych kilkaset osób, stąd decyzja o wynajęciu 6200 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni biurowej w biurowcu Nowy Targ, zlokalizowanym zaledwie 500 metrów od wrocławskiego Rynku. Dzięki lokalizacji w ścisłym centrum miasta, tuż przy Galerii Dominikańskiej, pracownicy łatwiej i szybciej skorzystają z pobliskiej oferty kulturalnej czy gastronomicznej i załatwią sprawy urzędowe.

– W biurowcu Sagittarius czuliśmy się świetnie – to było idealne miejsce na dobry początek naszej obecności we Wrocławiu. Teraz zgodnie z planem rośniemy i rozszerzamy swoje portfolio – mówi Anna Berczyńska, Dyrektor Zarządzająca w Schaeffler Global Services Europe.

– Zaawansowane usługi biznesowe oparte o nowe technologie i sztuczną inteligencję wymagają nowoczesnych przestrzeni biurowych i najlepszych warunków dla naszych specjalistów.

W Nowym Targu pracownicy mają do dyspozycji szereg udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Poza 7 kondygnacjami naziemnymi w biurowcu znajduje się dwupoziomowy podziemny parking z 73 punktami ładowania samochodów elektrycznych i specjalna stacja szybkiego ładowania. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami biurowymi budynek zapewnia nawet do 30% więcej świeżego powietrza dzięki zastosowaniu filtrów powietrza i czujników stężenia dwutlenku węgla, dysponuje też systemem ograniczającym zużycie wody o 40%. Wszystko to przy cichszej pracy urządzeń.

biurowiec Nowy Targ Photo: Skanska

Ze względu na wykorzystanie tych rozwiązań Nowy Targ został certyfikowany zgodnie z systemem oceny LEED Platinum, który mierzy dbałość o zrównoważony rozwój ekologiczno-energetyczny budynku. To współgra z podstawową misją firmy Schaeffler – zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska. Firma skupia się na promocji ekologicznych środków transportu, e-mobilności i efektywnego gospodarowania energią.

– Grupa Schaeffler prowadzi działalność w branży motoryzacyjnej na skalę globalną. Będąc firmą rodzinną, poza dużymi możliwościami rozwoju, zapewniamy naszym pracownikom atmosferę zaufania i poczucie stabilności. Wprowadzamy w życie ideę, którą nazywamy współpracą przyszłości. To dzięki niej nasi pracownicy, pracując w zespołach projektowych, mogą rozwijać się w duchu otwartości, współpracy i efektywności. Właśnie tak rozumiemy nowoczesne, atrakcyjne warunki pracy. Cieszymy się, że dołączyliśmy do społeczności biurowca Nowy Targ – dodaje Anna Berczyńska.

Schaeffler Global Services Europe współpracuje z Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, ważnymi partnerami wspierającymi firmę w jej rozwoju w stolicy Dolnego Śląska.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone