Nieuczciwość drogą do sukcesu?

Możliwość komentowania Nieuczciwość drogą do sukcesu? została wyłączona Biznes, porady ekspertów

Trzeba mieć znajomości, aby zostać człowiekiem sukcesu – tak twierdzi 36% z nas. Co piąta osoba uważa, że trzeba być nieuczciwym, by tak się stało, a tylko 17% Polaków wierzy, że ambitne cele można zrealizować dzięki własnej pracy.

– Pokutują wśród nas przekonania, że sukces jest nieetyczny, niemoralny, że musi być okupiony ciężką pracą lub odniesiony czyimś kosztem. Nie próbujemy więc do tego sukcesu dążyć. Warto zmienić takie nastawienie, ponieważ do niczego nas ono nie zaprowadzi – stwierdza w rozmowie z agencją informacyjną infoWire.pl Irena Sowińska, dyrektor Instytutu Prosperity.

Jej zdaniem kolejnym problemem Polaków jest fakt, że zbyt rzadko dają sobie prawo do popełnienia błędu. Tymczasem, jak twierdzą światowi badacze, każde duże osiągnięcie poprzedzone jest najczęściej ok. sześcioma nie mniejszymi porażkami.

– Zamiast się zrażać, wyciągajmy naukę z tych niepowodzeń i próbujmy dalej. Pasja i wytrwałość w dążeniu do celu to podstawa wygranej – zapewnia ekspertka.

Wielu z nas niewłaściwie definiuje sukces, zawężając go wyłącznie do kwestii finansowych. Irena Sowińska przekonuje jednak, że równie ważne są relacje z innymi osobami. Budowane we właściwy sposób mogą sprawić, że poczujemy się spełnieni i szczęśliwi, nawet przy niższym budżecie.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone