Nowe biuro WSSE w Opolu

Komentarzy (0) Biznes

Jednostka, znajdująca się w biurowcu przy ul. Spychalskiego 1a, zajmie się obsługą przedsiębiorców działających na terenach strefy oraz pozyskiwaniem nowych inwestycji w województwie opolskim.

Opolskie biuro zajmie się kompleksową obsługą przedsiębiorców, oferując pomoc w kontakcie z administracją i gestorami mediów, uzyskiwaniu niezbędnych zezwoleń, poszukiwaniu kooperantów i poddostawców dla firm strefowych oraz budowaniu relacji ze szkołami i uczelniami wyższymi. Ma również na bardziej zrównoważony rozwój całego regionu.

– Chcemy, aby zamiejscowe biuro stało się miejscem, które realnie oddziałuje na opolską gospodarkę, nie tylko poprzez pomoc w lokowaniu dużych inwestycji w regionie, ale także oferując wsparcie małym i średnim, lokalnym przedsiębiorcom. Nasza uwaga będzie skupiona również na obszarach, które nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem inwestycyjnym – mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

Obecnie w województwie opolskim statusem wałbrzyskiej strefy objętych jest ponad 800 ha terenu, z czego blisko 300 zostało już zagospodarowanych. Prowadzi na nich działalność 34 przedsiębiorców, którzy zainwestowali 3 mld złotych i zatrudniają ponad 4700 osób. Wśród nich znalazły się m.in.: Mondelez, ifm ecolink, Pasta Food Company, Polaris, Global Steering Systems, Henniges Automotive, Skamol czy Hongbo Clean Energy. Tylko w podstrefie Opole powstaje obecnie 6 kolejnych inwestycji.

– Rząd przykłada duża wagę do rozwoju Opolszczyzny, czego dowodem jest między innymi powiększenie terenu działalności strefy w tym województwie. Są jednak obszary, które nadal wymagają szczególnej pracy, takiej jak wzmacnianie impulsów wpływających na wzrost inwestycji. To podstawowe przyczyny, dla których zdecydowaliśmy się na ponowne uruchomienie biura – tłumaczy Maciej Badora, prezes strefy.

Od lipca 2016 roku w granice wałbrzyskiej strefy zostało włączonych 7 nowych podstref w trzech województwach. Tylko na Opolszczyźnie teren objęty statusem strefy zwiększył się o ponad 20%. (ok. 150 ha gruntów). Poszerzono podstrefy w Opolu, Prudniku, Otmuchowie, Skarbimierzu i Kluczborku oraz utworzono nową podstrefę w Brzegu. Uruchomienie zamiejscowego biura sprzyja zachowaniu przyjętych przez spółkę standardów obsługi inwestora.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *