Nowy numer Kapitału Dolnego Śląska już on line!

Możliwość komentowania Nowy numer Kapitału Dolnego Śląska już on line! została wyłączona Aktualności

Pobierz nowy Kapitał Dolnego Śląska stąd.

We wrześniowym wydaniu zaglądamy m.in. do gmin Kobierzyce, Żórawina i Długołęka, o których rozwoju, przeprowadzonych inwestycjach oraz planach na kolejne miesiące opowiadają wójtowie – Ryszard Pacholik, Jan Żukowski i Iwona Agnieszka Łebek.

Rozmawialiśmy także z Kamilem Paśko, czyli twórcą innowacyjnej platformy do polecania pracowników LepszaPraca.pl, prezesem Zarządu Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Żerniki Wielkie, Mirosławem Koską i Maciejem Posadzym – prezesem firmy 3LP.

O atutach powiatu wrocławskiego oraz o tym, jak wykorzystać środki unijne z ostatniej perspektywy finansowej opowiedział nam starosta Roman Potocki, a prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz zdradził, w jaki sposób miastu udaje się na bieżąco zapewniać inwestorom wykwalifikowanych pracowników.

Odwiedziliśmy także Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, gdzie wiceprezes Dorota Giżewska wyjaśniła, dlaczego szkolnictwo zawodowe stało się tak ważne, a członek Zarządu firmy Wezi-Tec, Wojciech Bajan opowiedział o tym, jak po skromnych początkach lakiernia przedsiębiorstwa stała się jedną z najlepszych tego typu w Europie.

Oprócz tego nowym numerze Kapitału Dolnego Śląska m.in.:

  • wywiad z Milanem Ušákiem, burmistrzem Siechnic i Dariuszem Sarną, prezesem Zarządu Infrabud Sp. z o.o.;
  • powstające na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich Centrum Symulacji Medycznej jako inwestycja w przyszłych lekarzy;
  • 426-tonowy generator opuścił fabrykę General Eletric, by zasilić nowoczesną elektrownię w Opolu;
  • Region pełen zabytków, czyli aktualna oferta Agencji Nieruchomości Rolnych;
  • Dolny Śląsk inwestuje w bezpieczeństwo: szkolenia oraz specjalistyczny sprzęt dla ratowników, straży pożarnej oraz policji;

a także wiele innych artykułów i wywiadów. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wrześniowy Kapitał Dolnego Śląska można pobrać za darmo stąd.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone