Otwarte testy bolidu wyścigowego studentów PWr

Możliwość komentowania Otwarte testy bolidu wyścigowego studentów PWr została wyłączona Aktualności

Waży niespełna 200 kilogramów, ma 87 koni mechanicznych, a do setki rozpędza się w trzy sekundy. Już we wtorek, 28 września, na torze wyścigowym Krzywa będzie można zobaczyć bolid zespołu PWR Racing Team, z którym nasi młodzi konstruktorzy święcą triumfy na tegorocznych zawodach Formuły Student.

PWR_Racing_Team_pokaz

W trakcie pokazu studenci zaprezentują, jak maszyna radzi sobie na torze, jak wygląda serwis auta i opowiedzą, z jakimi wyzwaniami muszą sobie radzić w trakcie zawodów. W planach są dwie sesje treningowe – pierwsza rozpocznie się o godz. 10.00, a druga o 12.00.

Pojazd o nazwie RT11 jest zbudowany ze stalowej ramy, stanowiącej mocowanie silnika i tylnego zawieszenia, oraz kompozytowego monokoku, wykonanego z włókna węglowego z rdzeniem aluminiowym o strukturze plastra miodu. Bolid jest wyposażony w sieć prawie 100 czujników, niezbędnych do prawidłowej pracy jednostki napędowej oraz monitorowania parametrów samochodu.

Obecny sezon jest dla PWR Racing Team bardzo udany, a nasz zespół udowadnia, że utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w Europie.

W międzynarodowych zawodach w Holandii, Niemczech, Czechach i na Węgrzech studenci aż ośmiokrotnie stawali na podium w różnych konkurencjach. Wtorkowy pokaz to zatem świetna okazja do spotkania z PWR Racing Team przed ostatnimi w tym sezonie zawodami, które w październiku zaplanowano we Włoszech.

PWR Racing Team powstał na Wydziale Mechanicznym i jest jednym z pięciu kół strategicznych Politechniki Wrocławskiej. Zespół tworzy obecnie 80 studentów z kilku wydziałów PWr i innych uczelni Wrocławia. Budowa bolidu i udział w zawodach są możliwe dzięki wsparciu nie tylko ze strony uczelni i Fundacji Manus, ale także ponad 120 partnerów i sponsorów – firm i instytucji z całej Polski.

źródło mat. prasowe: https://pwr.edu.pl/fcp/JGBUKOQtTKlQhbx08SlkATxYCEi8pMgQGS39TBF9bWCECWR1pXhs_W3dN/1/public/news_team/pdf/att_2021_09_24_pokaz_bolidu.pdf

Informacje dla mediów umieszczane są na stronie:

https://wroclaw.tech/dla-mediow

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone