Pierwszy Dolnośląski Festiwal Rowerowy już w maju

Komentarzy (0) Aktualności

W dniach 20-21 maja w kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się I Dolnośląski Festiwal Rowerowy. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich cyklistów Strefę Podróży oraz konkurs z nagrodami.

Konkurs na najciekawszą prezentację z wyprawy rowerowej adresowany jest do wszystkich, którzy właśnie rowerem podróżują po Polsce, Europie i pozostałych zakątkach globu. Nad jego realizacją czuwa Marcin Jakub Korzonek, znany wrocławski podróżnik rowerowy, autor m.in. wyprawy „Polska Prosto Rowerem 2016”.

– Jeśli chcesz zaprezentować swoją rowerową pasję, podzielić się swoimi doświadczeniami z uczestnikami Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego oraz zachęcić ich do rowerowych wypraw, gorąco zapraszam do udziału w konkursie. Do finałowej piątki zaproszonych zostanie 5 osób, które będą miały okazję zaprezentować się publiczności w trakcie majowego Festiwalu – mówi Marcin Jakub Korzonek, podróżnik i przewodniczący jury konkursowego.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 11 maja br. przesłać na adres dfr.podroze@gmail.com uzupełniony formularz wraz ze zdjęciami i krótkim opisem wyprawy. Zarówno formularz, jak i regulamin konkursu dostępne są na stronie www.festiwalrowerowy.eu w zakładce „Wydarzenia towarzyszące”.

W trakcie eliminacji jury wyłoni finałową piątkę, która w sobotę 20 maja będzie miała okazję zaprezentować swoją rowerową wyprawę publiczności Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. profesjonalnymi sakwami, zabezpieczeniami rowerowymi tzw. u-lockami, oświetleniem i prenumeratami magazynu „Rowertour”.

Strefa Podróży, w ramach której odbędzie się konkurs, będzie w całości poświęcona turystyce rowerowej. To właśnie tam uczestnicy wydarzenia będą mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego „rower to jest świat” i jak zorganizować profesjonalną wyprawę rowerową.

Wszyscy, którzy pojawią się na Festiwalu, będą mieli też możliwość zaopatrzenia się w sprzęt rowerowy, wzięcia udziału w wyścigach czy wybrania się na rowerowe seanse w kinie festiwalowym. Piknik, zlot foodtrucków, wyścigi na ostrym kole, trening z kolarskimi mistrzami, zawody na rowerkach biegowych dla najmłodszych, warsztaty rowerowe, kongres i targi branżowo-turystyczne – to tylko część wydarzeń zaplanowanych na przedostatni weekend maja w kompleksie Hali Stulecia.

Więcej informacji na: www.festiwalrowerowy.eu

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *