Pobierasz świadczenie 500+? Musisz złożyć nowy wniosek

Możliwość komentowania Pobierasz świadczenie 500+? Musisz złożyć nowy wniosek została wyłączona Aktualności, Prawo i Podatki

Wniosek będzie można złożyć od 1 sierpnia do 31 października 2017 roku. We Wrocławiu będą one przyjmowane w Biurze Obsługi Klienta Działu Świadczeń MOPS w budynku Centrum Biznesu przy ulicy Namysłowskiej 8.

Wnioski można składać również online przez bankowość elektroniczną, portal empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz ePUAP.

Główne zasady programu „Rodzina 500+” pozostaną bez zmian. W dalszym ciągu będzie to nieopodatkowane świadczenie w wysokości 500 zł, wypłacane do 18. roku życia dziecka. Nie zmieni się również kryterium dochodowe obowiązujące jedynie na pierwsze dziecko (800 lub 1200 złotych).

Jeśli złożysz wniosek do 31 sierpnia:

Jeśli osoba złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie świadczenia wychowawczego oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku.

Jeśli złożysz wniosek od 1 do 31 września:

Ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada tego roku.

Jeśli złożysz wniosek od 1 do 31 października

Ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia za miesiąc październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do dnia 31 grudnia tego roku.

Jeśli złożysz wniosek po 31 października

  • w przypadku złożenia kompletnego wniosku w listopadzie, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od listopada, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do dnia 31 stycznia,
  • w przypadku złożenia kompletnego wniosku w grudniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od grudnia, a wypłata przyznanego świadczenia nastąpi najpóźniej do końca lutego,
  • w przypadku złożenia kompletnego wniosku w styczniu, przyznanie świadczenia następuje za miesiące od stycznia, a wypłata przyznanego świadczenia również nastąpi najpóźniej do końca lutego,
  • wnioski składane od lutego będą podlegać rozpatrzeniu na bieżąco.

Zarówno w przypadku świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych jak i wychowawczych na pierwsze dziecko (500+) od nowego okresu świadczeniowego będą brane pod uwagę dochody z 2016 roku. We Wrocławiu świadczenie 500+ przyznane jest 32. tys, rodzin (dla 41 tys. dzieci).

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone