Pociąg do Kultury z prestiżowym, europejskim wyróżnieniem

Możliwość komentowania Pociąg do Kultury z prestiżowym, europejskim wyróżnieniem została wyłączona Kultura

Polsko-niemiecki projekt został uhonorowany nagrodą Europejskiej Marki Kultury w kategorii „Trend 2017”.

Pociąg do Kultury kursuje w każdy weekend od 30 kwietnia 2016 roku pomiędzy Berlinem – Cottbus i dolnośląską metropolią Wrocław. Oferta, ograniczona początkowo do jednego roku, powstała we współpracy landów Berlina i Brandenburgii, Związku Komunikacyjnego Berlina-Brandenburgii (VBB), DB Regio oraz Kolei Dolnośląskich (KD), aby wygodnie, w sposób przyjazny środowisku i bez przesiadki dojechać do ESK Wrocław. Ze względu na duży sukces, ofertę przedłużono o dwa lata – do końca 2018 roku. Dotychczas w podróż Pociągiem do Kultury udało się ponad 30.000 pasażerów i około 300 artystów.

Podczas podróży pasażerowie doświadczają niepowtarzalnego programu kulturalnego, prowadzonego przez dwujęzycznych moderatorów.

W pociągu znajduje się mobilna wystawa, prezentująca znanych wrocławian niemieckiego i polskiego pochodzenia. Zwraca ona uwagę na żywą historię łączącą Berlin i Wrocław od lat. W podróży do Wrocławia, miasta zmieniającej się tożsamości, pasażerowie mają nie tylko szansę poznania historycznych śladów, ale przede wszystkim mogą wnieść własny impuls do dialogu obu miast. To właśnie bezpośrednie spotkania poprzez naukę pierwszych polskich słówek, interaktywną zabawę z telefonami stacjonarnymi czy niemiecko-polski slowdating dają poczucie sąsiedzkiej Europy.

Pociąg do Kultury wyrusza w każdą sobotę i niedzielę rano o 8.32 z Berlina-Lichtenberg i dojeżdża do Wrocławia około godziny 13:00. W sobotni wieczór i niedzielne popołudnie pociąg kursuje z powrotem do Berlina. Bilet w jedną stronę kosztuje 79 PLN (19 Euro), w dwie strony 158 PLN (38 Euro), bilet dla dzieci kosztuje połowę.

Bilety można kupować na stronie dbregio-shop.de, w biletomatach DB, w punktach sprzedaży DB oraz w KD. Obowiązują one także w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej Wrocławia. Rozkład jazdy można znaleźć na stronach kolejedolnoslaskie.pl, VBB.de/kulturzug, Bahn.de/Kulturzug, oraz w aplikacji mobilnej VBB-App Bus&Bahn.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone