Podróż pierwsza – koncert w Oratorium Marianum

Możliwość komentowania Podróż pierwsza – koncert w Oratorium Marianum została wyłączona Kultura

30 maja w barokowej Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się koncert kwintetu fortepianowego  w składzie: Viktor Kuznetsov – I skrzypce, Inessa Chychyla – II skrzypce, Marlena Grodzicka-Myślak – altówka, Kinga Chudzikowska – wiolonczela, oraz Marcin Grabosz – fortepian.  pod kierownictwem artystycznym dr hab. Viktora Kuznetsova.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Relaksujące podróże melomana artysty”.  Charakterystyczne dla muzyki tego cyklu jest bogactwo oryginalnych linii melodycznych w połączeniu z naturalną harmonią instrumentów, co pozwala na pełne wyciszenie się i udział w podróży muzycznej w nowe zakątki.

Organizatorem koncertów jest Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu powstała z inicjatywy Wiesława Małuchy i Ryszarda Krygiera – w cele inspirowania i wspieranie miejscowej twórczości kulturalnej oraz przedsięwzięć towarzyszących, wykonywanych specjalnie dla Wrocławia i regionu w celu jego promocji turystycznej. „Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy” to najbardziej zaawansowany z projektów Fundacji. Skierowany jest do melomanów z kraju i zagranicy oraz do posiadaczy ciekawych obiektów. Koncerty organizowane mogą być o różnej skali i mogą im towarzyszyć dodatkowe wydarzenia i atrakcje.

Pomysłodawcą Projektu, a także kompozytorem muzyki i autorem jej opracowań jest Wiesław Małucha – absolwent PSM. im Fryderyka Chopina w Nowym Sączu i wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasję tworzenia muzyki łączy z promocją Wrocławia i regionu. Był Dyrektorem wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Lions Club International – partnera Fundacji i jej projektów. „Podróże” wykonywane są przez różne składy artystów z Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”. Każdy muzyk z tego zespołu posiada kompetencje solisty. Jego patronem jest Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a zapleczem instytucjonalnym Wrocławskie Towarzystwo Koncertowe. Zespół założył i jest jego kierownikiem artystycznym i solistą – Viktor Kuznetsov – absolwent Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genui. Artysta oraz jego zespół wielokrotnie koncertowali na najbardziej prestiżowych scenach Europy. Od 1991 roku prowadzi klasę skrzypiec w AM we Wrocławiu. Od 2002 roku jest wiceprezesem Wrocławskiego Towarzystwa Koncertowego. Od 2013 roku jest Przewodniczącym Rady Fundacji „Europejska Sieć Kultury Młodych” Cena biletu – 40 zł. Liczba miejsc – 200 Sprzedaż biletów na stronie: muzykawroclawska.info ebilet.pl – Klasyka/Koncert Koncert trwa ok. 1,5 godz.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone