Podróż pierwsza – koncert w Oratorium Marianum | Kapitał Dolnoślaski

Podróż pierwsza – koncert w Oratorium Marianum

Komentarzy (0) Kultura

30 maja w barokowej Auli Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się koncert kwintetu fortepianowego  w składzie: Viktor Kuznetsov – I skrzypce, Inessa Chychyla – II skrzypce, Marlena Grodzicka-Myślak – altówka, Kinga Chudzikowska – wiolonczela, oraz Marcin Grabosz – fortepian.  pod kierownictwem artystycznym dr hab. Viktora Kuznetsova.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Relaksujące podróże melomana artysty”.  Charakterystyczne dla muzyki tego cyklu jest bogactwo oryginalnych linii melodycznych w połączeniu z naturalną harmonią instrumentów, co pozwala na pełne wyciszenie się i udział w podróży muzycznej w nowe zakątki.

Organizatorem koncertów jest Fundacja Rozwoju Kultury we Wrocławiu powstała z inicjatywy Wiesława Małuchy i Ryszarda Krygiera – w cele inspirowania i wspieranie miejscowej twórczości kulturalnej oraz przedsięwzięć towarzyszących, wykonywanych specjalnie dla Wrocławia i regionu w celu jego promocji turystycznej. „Relaksujące Podróże Melomana Odkrywcy” to najbardziej zaawansowany z projektów Fundacji. Skierowany jest do melomanów z kraju i zagranicy oraz do posiadaczy ciekawych obiektów. Koncerty organizowane mogą być o różnej skali i mogą im towarzyszyć dodatkowe wydarzenia i atrakcje.

Pomysłodawcą Projektu, a także kompozytorem muzyki i autorem jej opracowań jest Wiesław Małucha – absolwent PSM. im Fryderyka Chopina w Nowym Sączu i wydziału prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasję tworzenia muzyki łączy z promocją Wrocławia i regionu. Był Dyrektorem wrocławskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Lions Club International – partnera Fundacji i jej projektów. „Podróże” wykonywane są przez różne składy artystów z Wrocławskiego Zespołu Solistów „Ricordanza”. Każdy muzyk z tego zespołu posiada kompetencje solisty. Jego patronem jest Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, a zapleczem instytucjonalnym Wrocławskie Towarzystwo Koncertowe. Zespół założył i jest jego kierownikiem artystycznym i solistą – Viktor Kuznetsov – absolwent Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie, laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i N. Paganiniego w Genui. Artysta oraz jego zespół wielokrotnie koncertowali na najbardziej prestiżowych scenach Europy. Od 1991 roku prowadzi klasę skrzypiec w AM we Wrocławiu. Od 2002 roku jest wiceprezesem Wrocławskiego Towarzystwa Koncertowego. Od 2013 roku jest Przewodniczącym Rady Fundacji „Europejska Sieć Kultury Młodych” Cena biletu – 40 zł. Liczba miejsc – 200 Sprzedaż biletów na stronie: muzykawroclawska.info ebilet.pl – Klasyka/Koncert Koncert trwa ok. 1,5 godz.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *