Połączył Indie z Wrocławiem – praca Konsula Indii została doceniona!

Możliwość komentowania Połączył Indie z Wrocławiem – praca Konsula Indii została doceniona! została wyłączona Aktualności, Samorząd

Konsulat Honorowy Republiki Indii został doceniony za działania na rzecz zacieśnienia współpracy polsko-indyjskiej. Dzięki aktywności Kartikeya Johri w ostatnich latach Wrocław odwiedziły ikony indyjskiej kultury, a o polskim mieście mówiły największe media w Indiach. Starania zostały nagrodzone dwoma wyróżnieniami w prestiżowym konkursie Złotych Spinaczy.

 

Konsul Kartikey Johri fot. mat’. prasowe

Powstały w styczniu 2018 roku Konsulat Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu obrał za cel zbudowanie największego mostu na świecie – łączącego kulturowo i gospodarczo dwa odmienne światy – Wrocław i odległe Indie. Ambitny cel wyznaczył konsul i znany wrocławski społecznik oraz restaurator – Kartikey Johri.

Działania na rzecz umacniania polsko-indyjskich relacji zostały docenione w konkursie Złotych Spinaczy – najbardziej prestiżowej nagrodzie branży public relations w Polsce. Budowa największego mostu świata – z Wrocławia do Indii, zdobyła nagrody w dwóch kategoriach: „PR miejsca, miasta lub regionu” oraz „Sport, turystyka i rekreacja”.

Jestem szczęśliwy, że po ponad 10 latach starań, wcześniej jeszcze nieoficjalnych, nasze działania zostały docenione. Jestem też dumny i wdzięczny mieszkańcom, i władzom miasta, że tak konsekwentnie wspierają działania Konsulatu. W ten sposób, krok po kroku, budujemy kolejne przęsła symbolicznego mostu łączącego Polskę z Indiami, którego budowa jest moim wielkim marzeniem i nad którym cały czas pracuję – powiedział Kartikey Johri, Konsul Honorowy Republiki Indii we Wrocławiu.

Konsulat Indii organizuje wiele wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz miejskich wydarzeń. Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi, Święta Diwali czy Dzień Paszportu to tylko wybrane spośród wydarzeń, w których w ostatnich latach uczestniczyły tysiące mieszkańców Wrocławia.

– Mieszkańcy Wrocławia pokochali odległą kulturę Indii! To nas motywuje do działania i już planujemy kolejne wydarzenia i projekty. Bezcenne jest wsparcie, zaufanie i otwartość na współpracę władz miejskich. Wrocławska gościnność zawsze budzi ogromny podziw naszych indyjskich przyjaciół  – podkreśla Kartikey Johri.

Dzięki Konsulowi Indii Wrocław odwiedził legendarny gwiazdor Bollywood – Amitabh Bachchan. Aktor spotkał się wówczas z laureatką literackiej nagrody Nobla – polską pisarką Olgą Tokarczuk, a także wspólnie z mieszkańcami miasta uczcił pamięć swojego ojca, wybitnego poety, dr. Harivansha Rai Bachchana. Podczas wizyty Bachchan został odznaczony medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”, jednym z najważniejszych polskich odznaczeń przyznawanym przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a także przyjął tytuł ambasadora Wrocławia.

Dzięki działaniom Konsulatu w ostatnich latach Wrocław odwiedzili również m.in. Rajkumar Hirani, czołowy indyjski reżyser,  którego filmy po raz pierwszy w historii zostały wyświetlone podczas Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty oraz Zubin Mehta, wybitny dyrygent, który wystąpił podczas festiwalu Wratislavia Cantas.

Pierwszy Konsulat Honorowy Republiki Indii w Polsce nie bez powodu powstał właśnie we Wrocławiu. W mieście żyje duża i aktywna społeczność hinduska. Jak dowodzi wyróżnienie, dzięki działalności Kartikeya Johri i współpracy z władzami samorządowymi, Wrocław staje się jednym z kluczowych punktów na mapie współpracy Polski i Indii.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone