Politechnika Wrocławska: Noc w liceum

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Noc w liceum została wyłączona Aktualności, Nauka

Pokazy doświadczeń fizycznych i chemicznych, gry językowe, spotkania z nauczycielami  – podczas pierwszej Nocy Otwartej Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego PWr atrakcji nie zabraknie!

politechnika wrocławska, logo

Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich uczniów wraz z rodzicami w piątek, 14 kwietnia. Start o godz. 17.00 w siedzibie szkoły w budynku C-13 (wyb. Wyspiańskiego 23-25).

Podczas wydarzenia opowiemy o tym, dlaczego warto podjąć naukę w naszym liceum, wyjaśnimy zasady naboru, zaprosimy do udziału w otwartych lekcjach i wykładach oraz konkursach językowych.

W roku szkolnym 2023/24 planowane jest utworzenie czterech klas z zestawami przedmiotów nauczanych w zakresie rozszerzonym:

  • matematyka – fizyka – informatyka,
  • matematyka – chemia – informatyka,
  • matematyka – fizyka – chemia,
  • oraz po raz pierwszy matematyka – fizyka – biologia.

Szczegółowy harmonogram Dnia Otwartego znajduje się pod adresem: https://wroclaw.tech/dni-otwarte-alo 

Dla tych, którzy w piątek nie mogą przybyć na PWr, przygotowano drugie wydarzenie. Ze szkołą będzie można się bliżej zapoznać także 20 maja, kiedy to planowany jest Dzień Otwarty ALO.

Czołowa szkoła w Polsce

Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej działa od 2014 r. Nauka w nim jest bezpłatna, a nabór prowadzony na zasadach szkoły publicznej, choć placówka znajduje się w osobnym systemie rekrutacji. W szkole z założenia kładziemy nacisk na przedmioty ścisłe, ale uczniowie mają też do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych.

W najnowszym rankingu liceów i techników przygotowanym przez Fundację „Perspektywy” Akademickie Liceum Ogólnokształcące PWr sklasyfikowano na dziewiątym miejscu w kraju, drugim na Dolnym Śląsku i czwartym w zestawieniu obejmującym wyniki maturalne.

źródło informacji: PWr

–  https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2023_04_12_noc_otwarta_alo.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone