Politechnika Wrocławska: Studia na uczelni wciąż możliwe – startuje drugi nabór 

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Studia na uczelni wciąż możliwe – startuje drugi nabór  została wyłączona Aktualności, Nauka

Pierwszy nabór już zakończony, ale to nie koniec szans na studia na Politechnice Wrocławskiej. W październiku naukę zaczną także ci, którzy zrekrutują się w drugim naborze. Dodatkowa rekrutacja wystartowała dziś, a czas na decyzję jest tylko do piątku! 

PWr druga_rekrutacja_grafika PWr

 Jest z czego wybierać 

 – Wolne miejsca mamy jeszcze na wielu kierunkach studiów, także tych, które cieszą się największym zainteresowaniem, jak informatyka stosowana, budownictwo, mechanika i budowa maszyn czy elektronika – mówi Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. 

 Wciąż można ubiegać się o przyjęcie na nasze nowości, czyli geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym. W ofercie są zarówno kierunki prowadzone we Wrocławiu, jak i te w Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze.  

 

Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie:  https://wroclaw.tech/liczba-miejsc. 

 

Rejestracja zgłoszeń kandydatów w ramach drugiej rekrutacji potrwa do 22 lipca. Wyniki poznamy w poniedziałek, 25 lipca. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia będą miały czas, by dostarczyć dokumenty najpóźniej do 28 lipca do godz. 15.00  (bud. C13, pok. 0.12). 

 

Nie tylko pierwszy stopień  

Jeszcze do czwartku, 21 lipca, trwa też nabór na studia magisterskie. Nasza oferta jest szeroka – czeka 800 miejsc, 22 kierunki stacjonarne, w tym 12 w języku angielskim. Są też cztery nowości: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także – dla osób po licencjacie – gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy.  

 – Kierunki w języku angielskim na studiach II stopnia to nasza odpowiedź na rosnące zainteresowanie uczelnią ze strony kandydatów zza granicy – podkreśla Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji. 

druga rekrutacja na Politechnikę Wrocławską fot. PWr

druga rekrutacja na Politechnikę Wrocławską fot. PWr

 

Najpopularniejsze kierunki 

Informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka – te kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem podczas tegorocznej rekrutacji na studia I stopnia. W sumie na 11 tysięcy zarejestrowanych kandydatów czekało ponad 7 tys. miejsc (na studiach stacjonarnych) na 64 różnorodnych kierunkach.  

 

Pełna lista kierunków oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://rekrutacja.pwr.edu.pl/. 

źródło informacji: PWr https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/dodatkowa-szansa-na-studia-sprawdz-nasza-oferte-12549.html 

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone