Ponad milion złotych na VI edycję programu „Mozart”

Możliwość komentowania Ponad milion złotych na VI edycję programu „Mozart” została wyłączona Biznes

Ponad milion złotych przeznaczy Miasto Wrocław na wsparcie 30 naukowo-biznesowych partnerstw, które rozpoczęły właśnie realizację projektów z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, budownictwo, informatyka czy robotyka w ramach VI, ostatniej już edycji programu „Mozart”.

Celem funkcjonującego od 2012 roku Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart” jest wspieranie wrocławskiego rynku pracy poprzez umożliwienie firmom dostępu do intelektualnego potencjału naukowców.

W wyniku takiej współpracy powstają innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi, co owocuje rozwojem lokalnych przedsiębiorstw oraz powstaniem nowych miejsc pracy.

Elastyczna formuła programu pozwala naukowcom na łączenie pracy na rzecz przedsiębiorstwa z pracą na uczelni.

– To niezwykle cenne, ponieważ daje możliwość przeniesienia nowo zdobytych doświadczeń podczas pracy w środowisku biznesowym do praktyki dydaktycznej. W konsekwencji na uczelniach powstają aktualne programy nauczania, dostosowane do realnych potrzeb rynku pracy, co oznacza lepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia po ukończeniu studiów – mówi koordynator programu, Anna Gil z Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Więcej na temat programu: http://wca.wroc.pl/mozart

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone