Ponad milion złotych na VI edycję programu „Mozart”

Komentarzy (0) Biznes

Ponad milion złotych przeznaczy Miasto Wrocław na wsparcie 30 naukowo-biznesowych partnerstw, które rozpoczęły właśnie realizację projektów z takich dziedzin jak biotechnologia, medycyna, budownictwo, informatyka czy robotyka w ramach VI, ostatniej już edycji programu „Mozart”.

Celem funkcjonującego od 2012 roku Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz sektora Aktywności Gospodarczej „Mozart” jest wspieranie wrocławskiego rynku pracy poprzez umożliwienie firmom dostępu do intelektualnego potencjału naukowców.

W wyniku takiej współpracy powstają innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi, co owocuje rozwojem lokalnych przedsiębiorstw oraz powstaniem nowych miejsc pracy.

Elastyczna formuła programu pozwala naukowcom na łączenie pracy na rzecz przedsiębiorstwa z pracą na uczelni.

– To niezwykle cenne, ponieważ daje możliwość przeniesienia nowo zdobytych doświadczeń podczas pracy w środowisku biznesowym do praktyki dydaktycznej. W konsekwencji na uczelniach powstają aktualne programy nauczania, dostosowane do realnych potrzeb rynku pracy, co oznacza lepsze przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia po ukończeniu studiów – mówi koordynator programu, Anna Gil z Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Więcej na temat programu: http://wca.wroc.pl/mozart

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *