Port Lotniczy Wrocław z europejskim certyfikatem

Możliwość komentowania Port Lotniczy Wrocław z europejskim certyfikatem została wyłączona Aktualności

Port Lotniczy Wrocław otrzymał specjalny certyfikat, wydany na podstawie przepisów Unii Europejskiej. Dokument potwierdza, że lotnisko spełnia wszystkie najwyższe wymagania unijne dotyczące zasad bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania.

Do tej pory wrocławskie lotnisko posiadało certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który wydawano w oparciu o przepisy krajowe. Wraz z wejściem w życie rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej, wprowadzony został unijny system certyfikacji. Nowe wymogi i regulacje UE, na podstawie których wydaje się certyfikat europejski, mają na celu uporządkowanie oraz ujednolicenie we wszystkich krajach Wspólnoty stosowanych dotychczas wymagań dla lotnisk określonych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Do końca 2017 roku wszystkie porty lotnicze, które obsłużyły ponad 10 tys. pasażerów rocznie przez kolejne trzy lata, muszą przejść proces konwersji certyfikatu.

W przypadku wrocławskiego lotniska proces ten zakończył się 1 sierpnia 2017 r., a nowy dokument został wydany na czas nieokreślony.

– To niewątpliwy sukces, który zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu pracowników wrocławskiego lotniska. – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław S.A. – Dokument potwierdza, że nasze lotnisko utrzymuje procedury bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego na najwyższym europejskim poziomie.

Przygotowanie do certyfikacji we Wrocławiu trwało 1,5 roku. W tym czasie Port Lotniczy Wrocław planował, wdrażał i sprawdzał nowe normy.

– To był długi proces, w który zaangażowanych było wielu pracowników portu. Efektem są wymierne korzyści. Poza aspektami organizacyjnymi, posiadanie unijnego certyfikatu to także większa wiarygodność Portu Lotniczego Wrocław dla linii lotniczych i potwierdzenie najwyższych standardów obowiązujących na lotnisku – przekonuje Jarosław Wróblewski.

Warto przypomnieć, że Port Lotniczy Wrocław zdobył niedawno po raz czwarty jedno z najbardziej liczących się wyróżnień świata podróży i biznesu – Business Traveller Award dla najlepszego lotniska regionalnego. Wrocławskie lotnisko znalazło się także w gronie 40 najlepszych portów lotniczych w Europie w 2016 r. Ranking stworzono na bazie głosowania pasażerów korzystających z serwisu sleepingairports.net.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone