Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji wrocławskiej niezagrożona w trakcie epidemii koronawirusa

Możliwość komentowania Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji wrocławskiej niezagrożona w trakcie epidemii koronawirusa została wyłączona Aktualności

W obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na względzie dobro mieszkańców, Prezes Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE podjął decyzję o wprowadzeniu w życie wytycznych mających zagwarantować niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej.

EC Wrocław fot. mat. prasowe

Elektrociepłownie należące do KOGENERACJI pracują zwyczajowo w trybie pięciozmianowym, zapewniając ciągłość produkcji dwóch niezbędnych rodzajów energii przez całą dobę.

Ze względu na ryzyko zmniejszenia liczby Pracowników spowodowane zagrożeniem koronawirusa, podjęto decyzję o zredukowaniu liczby zmian do dwóch, funkcjonujących w dwunastogodzinnym trybie pracy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, a tym samym ciągłości produkcji, osoby, które podjęły się pracy według nowego grafiku, zostały do odwołania zakwaterowane w miejscu pracy. Spółka zapewnia Pracownikom odpowiednie warunki bytowe na terenie elektrociepłowni. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa nasza elektrociepłownia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy ciepła i prądu nie powinno zabraknąć na przykład w szpitalach, czy placówkach medycznych” – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI – „Robimy wszystko, by nawet w tak wymagających warunkach pozostać niezawodnym dostawcą energii dla mieszkańców”.

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka PGE Energia Ciepła należącej do Grupy Kapitałowej PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu. W 2023 r. w Siechnicach, w miejscu obecnej elektrociepłowni węglowej, spółka uruchomi nowoczesną proekologiczną jednostkę gazową, z której zaopatrywać będzie w ciepło gminę Siechnice oraz południowo-zachodnią część Wrocławia.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej  i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 13 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,5 GWt mocy elektrycznej 2,3 GWe) i sieci ciepłownicze o długości ok. 609 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także  w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

 Mat. prasowe: PGE Energia Ciepła

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone