Projekt Zima – Stara Kopalnia na górskich stokach

Możliwość komentowania Projekt Zima – Stara Kopalnia na górskich stokach została wyłączona Aktualności, Kultura

Stara Kopalnia gra z Dolnym Śląskiem podczas Projektu Zima, w weekend na terenie byłej kopalni równie gorąco było na miejscu. Odbył się 31.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

projekt zima fot. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

projekt zima fot. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Przez sobotę i niedzielę Starą Kopalnię w Wałbrzychu spotkać można było na…narciarskim stoku. W specjalnie ustawionym miasteczku Dolnego Śląska podczas Projektu Zima na terenie Czarna Góra Resort w Siennej koło Stronia Śląskiego zostały przygotowane przez wałbrzyską instytucję gry, konkursy, eksperymenty i zagadki. Nie zabrakło poczęstunku gorącą Barbarą, specjalną górniczą herbatą i rozmów z przewodnikiem – górnikiem Andrzejem, nie tylko o kopalni, ale o Wałbrzychu i regionie wałbrzyskim. Dużym powodzeniem wśród odwiedzających miasteczko Projektu Zima cieszyły się doświadczenia i eksperymenty przygotowane przez Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA – nowej propozycji Starej Kopalni.

SOWA na WOŚP fot. stara kopalnia

SOWA na WOŚP fot. stara kopalnia

Niedziela, 29 stycznia to również finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Wałbrzychu zagrał na całym terenie Starej Kopalni. Już od rana za wrzut do puszki można było skorzystać ze Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wielkie serce z klocków układała strefa KidsTech, a od godziny 15:00 na scenie w sali łańcuszkowej trwał finałowy koncert i licytacje. To był niezwykle kolorowy czas pełny pozytywnej energii. Wśród wylicytowanych gadżetów, znalazły się m.in. płyty z autografami Korteza i Kaśki Sochackiej przekazane przez Starą Kopalnię. Na dziś zadeklarowana kwota zbiórki przez Wałbrzyski Sztab WOŚP to ponad 210 tys zł. Za organizację WOŚP odpowiadał tradycyjnie Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

SOWA na WOŚP fot. stara kopalnia

SOWA na WOŚP fot. stara kopalnia

źródło informacji: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone