Przegląd Kultury Studenckiej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Możliwość komentowania Przegląd Kultury Studenckiej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej została wyłączona Kultura

Już w najbliższy weekend 11 i 12 maja w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej studenci organizują kulturalną podróż artystycznym PKS-em. W ramach Przeglądu Kultury Studenckiej rusza kino plenerowe i wiele bezpłatnych wydarzeń takich jak spektakle, wernisaże wystaw, recitale, stand-up, prefrormance, strefa chilloutu. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

 

PROGRAM:

11 Maja 2018

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 rozpocznie się w piątek 11 maja o godz. 19:00 inscenizacją pt. Intro do miłości, w wykonaniu akademickiego Teatru Aula DSW.   Reżyserem spektaklu jest – Monika Taras.

Scenariusz przedstawienia zbudowany jest na oderwanych od siebie frazach i sekwencjach tekstów pochodzących z twórczości Doroty Masłowskiej. Spektakl przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich. Po spektaklu otwarta zostanie wystawa prac Tatiany Jewsiejewej. Artystka tworzy swoje dzieła na szkle.

12 Maja 2018

W sobotę 12 maja już od godz. 13:00 w spektaklu „Ciąg obrazów i myśli” wyreżyserowanym przez Natalię Lugiewicz, gościnnie wystąpią aktorzy z niepełnosprawnością intelektualną ze Stowarzyszenia Kamienna Tęcza. Następnie otwarta zostanie wystawa „Inspiracja jest kobietą” zrealizowana w przez studentów DSW i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DSW. Powstanie również specjalna strefa chilloutu, a pasjonaci świata mody będą mogli wziąć udział w castingu na modelki i modeli.

W programie drugiego dnia będzie można również zobaczyć performance Mateusza Czyczerskiego, sprawdzić z czego żartuje stand-uper Konrad „Konik” Iwański, posłuchać recitalu Izabeli Możdżeń i Martyny Drzewieckiej, które odkryją moc kobiecego głosu i muzyki „na szpilkach”, przenieść się w inny wymiar podczas wernisażu wystawy Vedic Art. – prac Karoliny Michalak, zobaczyć mistrzowski pokaz tańca towarzyskiego Julity Rudkowskiej i Mateusza Maślanki, który towarzyszyć będzie recitalowi Anety Leńskiej i jej gości. Otwarta zostanie również wspólna wystawa Daniela Raszewskiego, Wojciecha Pińkowskiego i Konrada Iwańskiego, studentów kierunku sztuki nowoczesne – Design Now!. Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą w Centrum Konferencyjnym DSW przy ul. Strzegomskiej 55 we Wrocławiu.

Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 zakończy się kinem plenerowym, które zlokalizowane zostanie przy ul. Strzegomskiej 47. Będzie można zobaczyć dwa filmy z przygotowanych 200 miejsc siedzących lub swojego samochodu (30 miejsc dla samochodów). Kino plenerowe wystartuje o godz. 22:00.

Jak podkreślają studenci DSW organizujący Przegląd Kultury Studenckiej DSW 2018 – wycieczki takim PKS-em nie można odpuścić! Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na www.dsw.edu.pl oraz na Facebooku fb.com/przegladkulturystudenckiej

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone