Quady i niezbędny sprzęt dla dolnośląskiej policji

Możliwość komentowania Quady i niezbędny sprzęt dla dolnośląskiej policji została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski przekazał dzisiaj funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kluczyki do 3 nowych quadów. Pojazdy trafią do jednostek w Jeleniej Górze, Lubaniu oraz Kłodzku. W ramach współpracy w ostatnich miesiącach policjanci otrzymali także między innymi walizki kryminalistyczne, zestawy fotograficzne, czy sprzęt wysokościowy. Łączna wartość dofinansowania na te zakupy to pół miliona złotych.

 

quady dla dolnośląskiej policji fot. biuro prasowe UMWD.jpg

quady dla dolnośląskiej policji fot. biuro prasowe UMWD.jpg

W przekazaniu sprzętu razem z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Robert Frąckowiak.

Nowe quady trafią do jednostek w Jeleniej Górze, Lubaniu i Kłodzku (będzie patrolować rejon Lądka – Zdroju). Głównym celem współdziałania Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Policji jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w regionie.

– Od wielu lat współpracujemy z Dolnośląską Policją zarówno finansując zakup sprzętu niezbędnego do codziennej służby, jak i uczestnicząc w różnych programach informacyjnych i profilaktycznych. Najważniejsze jest to, że są to działania skuteczne i widać ich efekty. Prowadzimy je wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przez dekadę Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dofinansowania o łącznej wartości blisko 3,5 mln zł.

Dzięki tym środkom zrealizowano wiele ważnych projektów poprawiających bezpieczeństwo w regionie, m.in.:

  • doposażenie Policji w sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprzęt techniki kryminalistycznej – koszt 200 000zł, rok 2014;
  • zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200 000 zł,  rok 2015;
  • zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 150 000 zł, rok 2016;
  • dofinansowanie na zakup pojazdu dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu – koszt 200 000 zł, rok 2017;
  • dofinansowanie na zakup pojazdu typu furgon – koszt 80 000 zł, rok 2017;
  • dofinansowanie na zakup 2 quadów wraz z przyczepą, zakup 20 walizek demonstracyjnych – narkotykowych do prowadzenia zajęć dla rodziców uczniów dolnośląskich szkół oraz doposażenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200 000 zł, rok 2019;
  • dofinansowanie na zakup auta terenowego, skuterów oraz psów ratowniczych – koszt 400 000 zł, rok 2020;
  • dofinansowanie na zakup quadów, walizek kryminalistycznych i osmologicznych, zestawów fotograficznych, sprzętu wysokościowego oraz psów służbowych wraz z osprzętem – koszt 500 000 zł, rok 2021.

Współpraca z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu to także różne działania w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”, w ramach którego powstały m.in. koncepcje programów profilaktycznych „Bezpieczny Senior” i „Bezpieczny Junior”. Ich celem jest kolejno uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze padają ofiarami przestępstw, a także edukowanie na temat konsekwencji i zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych.

Ponadto, w ramach wspólnych przedsięwzięć wielokrotnie odbywały się także liczne ćwiczenia oraz pokazy działań antyterrorystycznych.

 

mat. prasowe: źródło biuro prasowe  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

https://umwd.dolnyslask.pl/aktualnosc/single-view/artykul/quady-i-niezbedny-sprzet-dla-dolnoslaskiej-policji-1/

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone