Rafał Dutkiewicz z prestiżową nagrodą

Komentarzy (0) Aktualności

Niemiecka Fundacja Narodowa zdecydowała o przyznaniu prezydentowi Wrocławia Niemieckiej Nagrody Narodowej 2017. Oficjalne wręczenie odbędzie się 13 czerwca w Berlinie.

Fot. wroclaw.pl

„Rafał Dutkiewicz zasłużył się szczególnie w kształtowaniu europejskiego charakteru swojego miasta oraz na rzecz stosunków polsko-niemieckich. Począwszy od roku 2002, jako prezydent Wrocławia przekształcił trudną, wieloaspektową historię miasta w jego własną, otwartą na świat tożsamość i tym samym przyczynił się do budowania mostów pomiędzy Polską a Niemcami. Jest politykiem o europejskich horyzontach, a niemiecka Nagroda narodowa jest znakiem wdzięczności wobec wszystkich Polaków, którzy działają na rzecz harmonijnego egzystowania Polaków i Niemców w zjednoczonej Europie” – powiedział przedstawiciel zarządu fundacji, senator Reimers.

Warto przypomnieć, że w 2011 roku Wrocław został odznaczony Polsko-Niemiecką nagrodą za szczególne zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckich stosunków. Nagroda ta przyznawana jest od 1996 roku przez rządy Polski i Niemiec zgodnie z 35 artykułem traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z dnia 17 czerwca 1991.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *