Razem na rzecz rozwoju sektora motoryzacyjnego – przedstawiciele LSSE podpisali podczas IABM list intencyjny

Możliwość komentowania Razem na rzecz rozwoju sektora motoryzacyjnego – przedstawiciele LSSE podpisali podczas IABM list intencyjny została wyłączona Aktualności

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, rozpoczyna współpracę z innymi trzema polskimi klastrami z branży automotive. Przedstawiciele LSSE brali udział w konferencji International Automotive Business Meeting (IABM) w Jaworznie. Podczas wydarzenia, we wtorek 9 maja, klastry motoryzacyjne podpisały list intencyjny, który ma przyspieszyć wspólne działania na rzecz rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce.

 Przedstawiciele LSSE brali udział w konferencji International Automotive Business Meeting (IABM) w Jaworznie. Podczas wydarzenia klastry motoryzacyjne podpisały list intencyjny, który ma przyspieszyć wspólne działania na rzecz rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce. fot. mat. prasowe LSSE

Przedstawiciele LSSE brali udział w konferencji International Automotive Business Meeting (IABM) w Jaworznie. Podczas wydarzenia klastry motoryzacyjne podpisały list intencyjny, który ma przyspieszyć wspólne działania na rzecz rozwoju sektora motoryzacyjnego w Polsce. fot. mat. prasowe LSSE

Przemysł motoryzacyjny jest aktualnie w trakcie największej od blisko stu lat transformacji. Ekologiczna produkcja, zeroemisyjny transport oraz dynamiczny rozwój nowych technologii wpływają na to, w jaki sposób, a także jakie produkty są wytwarzane przez firmy motoryzacyjne.

Dużym wsparciem w transformacji przemysłu motoryzacyjnego i jego dalszego rozwoju w Polsce są aktywnie działające klastry motoryzacyjne. Ich członkowie mają świadomość rosnącej potrzeby zacieśniania współpracy międzyklastrowej dla osiągnięcia lepszych efektów.

– Od kilku lat nieustannie obserwujemy w biznesie wiodący trend w kierunku proekologicznych rozwiązań. Jako Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna aktywnie się do tego przyłączamy. Przykładem może być powołanie ostatnio wraz z 11 partnerami Dolnośląskiego Klastra Elektromobilności, który ma za zadanie zwiększyć potencjał innowacyjny różnych podmiotów z sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy również liderem Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego. W ramach jego działalności stawiamy na nowoczesne i skuteczne metody. Jestem przekonany, że współpraca z innymi klastrami motoryzacyjnymi będzie motywowała do podejmowania nowych wyzwań i przyniesie wiele korzyści dla polskiej gospodarki oraz zrównoważonego rozwoju tej branży. Podpisanie listu intencyjnego to znaczący krok, jednak na tym się nie zatrzymujemy – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas International Automotive Business Meeting niejednokrotnie podkreślano, że Polska zmierza w kierunku Przemysłu 5.0. Dwudniowa konferencja biznesowa branży motoryzacyjnej w Jaworznie skupia się przede wszystkim wokół tematu pierwszego polskiego samochodu elektrycznego IZERA. W ramach licznych spotkań, czołowi eksperci branży dzielą się dobrymi praktykami i doświadczeniem, a także promują nowatorskie pomysły i rozwiązania. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele biznesu, samorządów, firm motoryzacyjnych aż z siedmiu państw.

W trakcie uroczystej ceremonii pierwszego wieczoru IABM, cztery klastry motoryzacyjne zadeklarowały wolę współpracy, wzajemnego wsparcia i podejmowania wspólnych działań w celu rozwijania silnego i nowoczesnego przemysłu motoryzacyjnego.

Sygnatariusze listu intencyjnego:

Dolnośląski Klaster Motoryzacyjny (DKM) reprezentowany przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną,

Silesia Automotive & Advanced Manufacturing (SA&AM) reprezentowany przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A.,

Polska Grupa Motoryzacyjna (PGM) reprezentowana przez Stowarzyszenie Polska Grupa Motoryzacyjna,

Wschodni Sojusz Motoryzacyjny (WSM) reprezentowany przez Stowarzyszenie Wschodni Sojusz Motoryzacyjny.

=========

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 83 inwestorów z wielu zakątków świata, blisko 1,4 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

źródło informacji: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna  –  https://lsse.eu/razem-na-rzecz-rozwoju-sektora-motoryzacyjnego-przedstawiciele-lsse-podpisali-podczas-iabm-list-intencyjny/

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone