Rekordowe półrocze wrocławskiego lotniska

Możliwość komentowania Rekordowe półrocze wrocławskiego lotniska została wyłączona Aktualności

Prawie 1,3 miliona pasażerów skorzystało z usług Portu Lotniczego Wrocław w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku. To aż o 18,3% więcej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wynik ten oznacza najlepsze półrocze w historii wrocławskiego lotniska.

Od stycznia do czerwca tego roku Port Lotniczy Wrocław odnotował wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Ogromną popularnością cieszyły się międzynarodowe połączenia niskokosztowe, które wybrało o 17,5% więcej pasażerów, a także loty do największych europejskich hubów przesiadkowych. Tu wzrost wyniósł 7,2%. W sumie w pierwszym półroczu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 1,298 mln podróżnych. To o ponad 200 tys. więcej niż w 2016 roku.

– Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczymy – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Sprzyja temu obecna siatka połączeń, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba blisko 70 połączeń, wśród których jest kilka nowości m.in. Lizbona, Lwów, Reykjavik, Tel Awiw oraz Palma na Majorce. Przyczyni się do tego również rekordowy zimowy rozkład, w którym znajdzie się wiele nowych kierunków.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone