Rowerowa Majówka we Wroclavii: moc atrakcji dla miłośników dwóch kółek

Możliwość komentowania Rowerowa Majówka we Wroclavii: moc atrakcji dla miłośników dwóch kółek została wyłączona Aktualności, Sport

Czy rower może posłużyć do przygotowania… koktajlu? Oczywiście! Udowodnimy to już 11 maja we Wroclavii, gdzie za pomocą „roweru blendującego” będzie można jednocześnie zadbać o własne zdrowie i wesprzeć akcję charytatywną. Na uczestników Rowerowej Majówki czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. bezpłatny serwis rowerowy, akcja znakowania rowerów czy konkurs, w którym nagrodą jest rower elektryczny.

majówka rowerowa we Wroclavii fot. Wroclavia

majówka rowerowa we Wroclavii fot. Wroclavia

W sobotę 11 maja, w godzinach 12:00-18:00, strefa zewnętrzna przed wejściem do Wroclavii od strony skrzyżowania ulic Suchej i Borowskiej (pod dębem) zamieni się w rowerowe miasteczko. Nie po raz pierwszy – wsparcie Wroclavii dla cyklistów jest bowiem… cykliczne. – Od początku istnienia naszego centrum regularnie angażujemy się w działania promujące zrównoważony transport miejski. Z przyjemnością obserwujemy jego stale rosnącą popularność, również wśród odwiedzających nas gości. Nasza Rowerowa Majówka jest doskonałą okazją, by bezpiecznie i jednocześnie w ciekawy sposób rozpocząć sezon rowerowy – podkreśla Małgorzata Woźniak, Dyrektor Wroclavii.

Jakie atrakcje będą czekały na odwiedzających 11 maja?

Pomaganie przez… pedałowanie

Wspomniany „rower blendujący” umożliwia przygotowanie zdrowego, własnoręcznie – a właściwie własnonożnie – zblendowanego koktajlu owocowego. Każda osoba biorąca udział w tej zabawie nie tylko popracuje nad własną kondycją, ale co najistotniejsze, wesprze podopiecznych Fundacji Moc Pomocy – osoby, które w wyniku wypadku lub choroby doświadczają niepełnosprawności. Za każdy „przejechany” kilometr, Wroclavia przekaże 10 zł na rzecz fundacji.

Znakowanie rowerów i zabawy edukacyjne dla dzieci

Na stoisku Komendy Miejskiej Policji wszyscy uczestnicy eventu będą mogli oznakować swoje rowery i dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczać je przed kradzieżą. Mundurowi zaproszą też najmłodszych do gier i zabaw, w tym m.in. rozwiązywania łamigłówek uczących poprawnego rozpoznawania znaków drogowych.

Serwis rowerowy

Osoby należące do Wroclavia Club lub dołączające do programu w dniu wydarzenia, będą mogły bezpłatnie poddać swój rower podstawowym zabiegom konserwacyjnym. Regulacja hamulców i przerzutek, sprawdzenie wszystkich połączeń mechanicznych oraz smarowanie i pompowanie opon: obecni na miejscu mechanicy będą służyć swoimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, udzielając także porad praktycznych.

Strefa rowerów cargo

Do Rowerowej Majówki przyłączą się też przedstawiciele Fundacji Kultura Jazdy, którzy zaprezentują rowery typu „cargo”. To specjalne pojazdy coraz częściej wykorzystywane – również przez wrocławian – do podróżowania z dziećmi lub transportu większych gabarytów. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tymi pojazdami – 11 maja może liczyć na testową przejażdżkę oraz rozmowę z ekspertami od tego typu rowerów.

Wyzwanie „Licz Kroki” oraz akcja prezentowa dla uczestników Wroclavia Club

Osoby należące do Wroclavia Club oraz dołączające do programu w trakcie Rowerowej Majówki będą mogły skorzystać z nowej funkcji aplikacji: wyzwań z nagrodami. Pierwsze wyzwanie startuje już 10 maja i potrwa niemal do końca miesiąca. Zasady są proste – zwycięży osoba, która w tym czasie zrobi największą liczbę kroków. Co istotne, liczbę wykonanych kroków będzie można codziennie podwajać – w tym celu wystarczy przyjść do Wroclavii i zeskanować specjalny kod QR, znajdujący się przy Punkcie Obsługi Klienta na parterze. Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca wyzwania otrzyma rower elektryczny Rock Machine.

Dodatkowo, każda osoba należąca do Wroclavia Club, która w trakcie Rowerowej Majówki zrobi w centrum zakupy za minimum 150 zł, będzie mogła otrzymać zestaw narzędzi rowerowych. Wystarczy przyjść z paragonem do namiotu w strefie eventu i odebrać prezent.

Regulamin akcji można znaleźć na stronie www.wroclavia.pl

źródło informacji: Wroclavia  –  https://www.westfield.com/poland/wroclavia/aktualnosci-szczegoly/rowerowa-maj%c3%b3wka—zacznij-sezon-rowerowy-z-wroclavi%c4%85!

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone