Rum Love Festiwal – Z pasji powstał najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce

Możliwość komentowania Rum Love Festiwal – Z pasji powstał najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce została wyłączona Aktualności, Kultura

Polska, Dominikana, Jamajka, Kuba, a może Barbados lub Panama? We Wrocławiu już po raz trzeci organizowany jest najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska podczas Rum Love Festiwal zapoznamy się z rumami z całego świata.

Rum to trunek mocno niedoceniany, a odwiedzający Rum Love Festiwal mają okazję przekonać się o jego mocy. I to nie tylko tej wyrażonej w procentach. Rum ma bogatą historię, produkowany jest w wielu miejscach na świecie i dzięki szerokiemu wachlarzowi smakowemu, jest w stanie zadowolić praktycznie każde podniebienie. Style w rumie wynikają przede wszystkim z wyspy pochodzenia i języka panującego na danym obszarze geograficznym. I tak, mamy słodkie i łagodne smaki w stylu hiszpańskim, nieco mocniejsze i wyraziste przy angielskim (oba style produkowane z melasy z trzciny cukrowej). W trzecim, francuskim, tworzone są rumy agricole, wytwarzane tylko z soku z trzciny cukrowej i oddające oryginalny smak rośliny. Wytwarzany z trzciny cukrowej alkohol zaskarbia sobie coraz większe rzesze fanów w Polsce. Już w 2015 roku około 30 procent Polaków sięgało po rum. Rocznie spożycie ma wzrastać średnio o 2-3 procent.

– Widzimy ten wzrost zarówno w naszym salonie w BlackBeard mieszczącym się przy ul. Tęczowej 57, gdzie oferujemy rumy z całego świata, często niespotykane w innych miejscach, ale też podczas Rum Love Festiwal. Ponadto, co ciekawe, jakościowo, już 4-letnia butelka rumu, jest w stanie dorównać drogiej, nawet 12-14-letniej whisky – mówi Tomasz Krzyk, pomysłodawca i współorganizator jedynego takiego festiwalu w Polsce.

Rum Love Festiwal odbędzie się już po raz trzeci i stał się cykliczną, wyjątkową imprezą dla miłośników dobrej jakości alkoholi. Już w ubiegłym roku był olbrzymim sukcesem i w ciągu dwóch dni odwiedziło go ponad 1300 osób. Na miejscu można było znaleźć ponad 300 gatunków alkoholi i 35 wystawców z całego świata. Dodatkowo profesjonaliści, prowadzili szkolenia masterclass, podczas których przekazywano wiedzę na temat rumu i jego historii. Festiwal jest doskonałym miejscem do zabawy, bo zbudowany jest w oparciu o wartości kojarzone właśnie z wyspami, z których pochodzi – muzyka, cygara, przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu i rozmowy z przyjaciółmi. A przecież to wszystko to tylko dodatek do możliwości spróbowania niedostępnych na co dzień w sklepach alkoholi. Co ciekawe, liczba kolekcjonerów limitowanych edycji jest w Polsce bardzo duża, a ich zbiory kojarzone są na całym świecie.

Festiwal jest wspólnym dziełem wspomnianego Tomasza Krzyka oraz Jacka Bonieckiego, właścicieli unikatowego konceptu BlackBeard Barber&Barrel House mieszczącym się we Wrocławiu w odnowionym poniemieckim budynku. To właśnie w tym miejscu można kupić i rozkoszować się limitowanymi edycjami rumu oraz innych alkoholi i to tutaj narodził się koncept na festiwal gromadzący liczną rzeszę fanów alkoholi.

Rum Love Festiwal odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2019 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu.

Bilety na festiwal można kupić na stronie www.rumlovefestiwal.com, biletomat.pl oraz w BlackBeard przy ul. Tęczowej 57 we Wrocławiu i . Ceny rozpoczynają się od 80 PLN i kończą na 500 PLN za bilet VIP.

GALERIA ZDJĘĆ Z POPRZEDNIEJ EDYCJI – Rum Love Festiwal

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone