Ruszył nabór do TIFF Open

Możliwość komentowania Ruszył nabór do TIFF Open została wyłączona Kultura

W ramach TIFF Festival we Wrocławiu ruszył nabór zgłoszeń do otwartego konkursu TIFF OPEN dla fotografów i twórców wykorzystujących medium fotografii. Zgłoszenia można składać do 31 maja 2018 roku do godz. 23:59 poprzez festiwalową stronę. Do konkursu mogą przystąpić studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelanserzy, jak również Ci, którzy mają na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

Jak podkreślają organizatorzy Festiwalu:

Jak zawsze poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca”, zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W ramach tego tematu będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybierzemy 4 laureatów, którym udzielimy profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018. Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

Skład jury:

Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator),

Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang

Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia)

Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury)

Maciej Bujko(dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Należy nadmienić iż Tegoroczny TIFF Open wspierają firmy: Holy-Art, Epson i PermaJet, dzięki którym zostaną wyprodukowane wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji fotografii.

Regulamin jest dostępny na stronie TIFF Festival.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone