Ruszył nabór do TIFF Open

Komentarzy (0) Kultura

W ramach TIFF Festival we Wrocławiu ruszył nabór zgłoszeń do otwartego konkursu TIFF OPEN dla fotografów i twórców wykorzystujących medium fotografii. Zgłoszenia można składać do 31 maja 2018 roku do godz. 23:59 poprzez festiwalową stronę. Do konkursu mogą przystąpić studenci i absolwenci szkół artystycznych, amatorzy, freelanserzy, jak również Ci, którzy mają na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii.

Jak podkreślają organizatorzy Festiwalu:

Jak zawsze poszukujemy nieszablonowego, autorskiego spojrzenia, świeżych i oryginalnych pomysłów na projekty fotograficzne. Chociaż sam konkurs nie ma narzuconego tematu, to mile widziane są projekty i cykle, które nawiązują do tegorocznego hasła Festiwalu: „współpraca”, zarówno jako temat prac, jak i formułę ich wykonania. W ramach tego tematu będziemy się skupiać na wszelkiego rodzaju kolaboracjach, kolektywach, a nawet odmowach kooperacji czy na rozmywaniu się autorstwa.

Spośród nadesłanych zgłoszeń we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybierzemy 4 laureatów, którym udzielimy profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2018. Współpraca we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Arttrakt, Galeria Entropia, Galeria Tętno oraz Galeria u Agatki. Dodatkowo jury wybierze do 12 projektów, które zostaną pokazane w formie slideshowu podczas Festiwalu.

Skład jury:

Daniel Filipek (artysta wizualny, dziennikarz i kurator),

Agata Grzych (fotografka, kuratorka, założycielka kolektywu artystycznego #Thinpink gang

Mariusz Jodko (kurator i dyrektor Galerii Entropia)

Krzysztof Pacholak (fotograf dokumentalista, kurator, animator kultury)

Maciej Bujko(dyrektor artystyczny TIFF Festival).

Należy nadmienić iż Tegoroczny TIFF Open wspierają firmy: Holy-Art, Epson i PermaJet, dzięki którym zostaną wyprodukowane wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji fotografii.

Regulamin jest dostępny na stronie TIFF Festival.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *