Ruszyła akcja #RatujeBoPracuje!

Możliwość komentowania Ruszyła akcja #RatujeBoPracuje! została wyłączona Aktualności, Biznes, Praca

Z inicjatywy Business Centre Club, największej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców w Polsce, ruszyła społecznościowa akcja #RatujeBoPracuje. Jej celem jest docenienie roli każdego pracownika, który, pomimo zagrożenia koronawirusem, podejmuje swoje codzienne obowiązki. Jak mówią organizatorzy, to właśnie owi cisi bohaterowie dzisiejszych czasów to prawdziwa, ludzka tarcza antykryzysowa.

BCC docenia pracowników, bohaterów walki z kryzysem
W ramach akcji pracownicy firm członkowskich BCC robią sobie zdjęcia z kartką, na której umieszczony jest napis #RatujeBoPracuje i udostępniają je w specjalnie do tego stworzonym wydarzeniu na Facebooku, pojawiają się one także na fanpage’ach firm, w których pracują oraz na profilach prywatnych. Na Dolnym Śląsku pierwszy kolaż takich zdjęć przygotowują pracownicy firmy Volkswagen Motor Polska z Polkowic, tworzą się już kolejne.

Swoją aktywność w kampanii można też pokazać za pomocą nakładek na zdjęcia profilowe, które zawierają napis #RatujeBoPracuje i są do pobrania na FB oraz poprzez zaznaczenie udziału w wydarzeniu na FB.

Niecodzienne bohaterstwo

– Być może w innym momencie dziejowym uznalibyśmy, że to nic nadzwyczajnego, chodzić do pracy i pracować – mówi dr Iwona Święch – Olender – Dyrektor Operacyjny Loży Dolnośląskiej Business Centre Club. – W aktualnej sytuacji jednak, kiedy towarzyszy nam lęk o zdrowie własne i naszych bliskich, przełamanie pewnych barier psychicznych graniczy z pewnym rodzajem szczególnej odwagi i wyjściem poza strefę komfortu. I właśnie za to pracodawcy chcą swoim pracownikom podziękować – dodaje.

Kampania dla wszystkich

Akcja jest otwarta i mogą wziąć w niej udział wszyscy, także z inicjatywy indywidualnej – wystarczy zrobić sobie zdjęcie z kartką i napisem „RatujeBoPracuje, zaznaczyć udział w wydarzeniu i pobrać nakładkę na zdjęcie profilowe.
Akcja zrodziła się w Loży Częstochowskiej BCC, ale do kampanii włączyły się w ciągu kilku dni już inne miasta i oddziały BCC: Kraków, Warszawa, Opole, Rzeszów, Radom, Toruń i Bydgoszcz. Najbardziej cieszą jednak osoby, które dołączają spontanicznie – mikroprzedsiębiorcy odbudowujący teraz swoje firmy, pracownicy firm niezrzeszonych w BCC, rożnych instytucji czy nawet redakcji – wszyscy, którzy po prostu pracują i ratują.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone