Ruszyła rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej – „Najlepszy zasięg wiedzy”

Możliwość komentowania Ruszyła rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej – „Najlepszy zasięg wiedzy” została wyłączona Aktualności, Nauka

Uczelnia rozpoczęła letni nabór na studia. Rekrutacja prowadzona jest na studia stacjonarne i niestacjonarne na I oraz II stopniu. Na kandydatów czeka ponad 8 tys. miejsc i aż siedem nowych kierunków!

rekrutacja na PWr baner PWr

rekrutacja na PWr baner PWr

 – Najwięcej miejsc czeka na studiach stacjonarnych, przygotowaliśmy ich łącznie 7323 na 64 kierunkach – mówi Anetta Stypułkowska, szefowa Działu Rekrutacji PWr. – Mamy także szeroką ofertę dla tych, którzy chcą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Tutaj czeka 800 miejsc, 22 kierunki stacjonarne, w tym 12 w języku angielskim – dodaje.

Dodatkowe 775 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych (7 kierunków na I stopniu i 4 na II stopniu).

Nabór potrwa do 7 lipca, a wyniki poznamy cztery dni później 11 lipca. Natomiast już 20 lipca wystartuje drugi nabór, przygotowana jest także trzecia rekrutacja – ruszy ona 8 września.

 – Jesteśmy również przygotowani na przyjęcie kandydatów z Ukrainy. Trzeba przy tym pamiętać, że proces rekrutacyjny będzie wyglądał inaczej w przypadku osób, które przebywały w naszym kraju przed wybuchem wojny, tych, które przyjechały do Polski po 24 lutego oraz kandydatów, którzy nadal przebywają w Ukrainie, a chcieliby rozpocząć naukę na PWr – wyjaśnia Anetta Stypułkowska.

Dokładne informacje w tym zakresie można znaleźć na stronie https://wroclaw.tech/informacja-dla-obywateli-ukrainy.

 Nowości razy siedem

W tym roku oferta PWr wzbogaciła się aż o siedem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uruchamiamy: geoenergetykę, inżynierię surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym. Z kolei na studiach magisterskich nowością są kierunki: Urban Mining i Enviromental Quality Managment (studia w języku angielskim), a także gospodarka przestrzenna oraz bezpieczeństwo i higiena pracy (które są studiami czterosemestralnymi).

 – To kierunki odpowiadające na największe wyzwania współczesnego świata. Szkolić będą się na nich specjaliści m.in. z zakresu ochrony środowiska, alternatywnych źródeł energii czy zrównoważonego rozwoju miast. Kierunki w języku angielskim na studiach II stopnia to z kolei odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszą uczelnią ze strony kandydatów zza granicy – podkreśla Anetta Stypułkowska.

 

Pełną listę kierunków oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://rekrutacja.pwr.edu.pl/.

 

16 maja to także początek naszej kampanii rekrutacyjnej, której hasło brzmi „Najlepszy zasięg wiedzy”. W jej ramach uczelnia przygotowała m.in. spot rekrutacyjny (teaser można zobaczyć na: https://wroclaw.tech/teaser) i mural na budynku H-5 (wyb. Wyspiańskiego 41). Zaprojektowali go studenci z Wydziału Architektury – Kamila Zboina i Krystian Cięciwa, a jego premiera już wkrótce.

W ubiegłym roku największą popularnością wśród kandydatów cieszyły się informatyka stosowana w języku polskim i angielskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 10 i 9 osób. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także budownictwo, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka.

źródło informacji: PWr

https://pwr.edu.pl/fcp/JGBUKOQtTKlQhbx08SlkATxYCEi8pMgQGS39TBF9bWCECWR1pXhs_W3dN/1/public/news_team/pdf/att_2022_05_16_rekrutacja_wystartowala.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone