Selena w prestiżowym gronie liderów zielonego budownictwa

Możliwość komentowania Selena w prestiżowym gronie liderów zielonego budownictwa została wyłączona Aktualności

Grupa Selena dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council). To prestiżowa organizacja, skupiająca liderów branży green building, która od ponad 12 lat angażuje się w upowszechnienie zrównoważonego budownictwa w Polsce. Członkostwo w PLGBC to kolejny krok Seleny wpisujący się w szeroką strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

fot. mat. Selena

Idea transformacji środowiska budowlanego – by uczynić je zdrowym i zrównoważonym – to jeden z elementów długofalowej strategii Grupy Selena. Firma od lat podejmuje wysiłki, aby jej działania oraz rozwiązania produktowe w jak najmniejszym stopniu wpływały na środowisko, nieustannie inspirując i promując ekologiczne rozwiązania w budownictwie.

Michał Specjalski fot. mat. prasowe Selena

– Grupa Selena w odpowiedzi na potrzeby współczesnego świata, a we współpracy z wykonawcami wprowadza na rynek rozwiązania ograniczające straty ciepła. Opracowaliśmy m.in. energooszczędne systemy do izolacji i montażu okien, rozwiązania redukujące zużycie energii elektrycznej np. antyrefleksyjna i hydroizolacyjna powłoka COOL-R® oraz pianokleje zmniejszające zużycie wody i prądu. Kwestię zrównoważonego rozwoju traktujemy wielowymiarowo w aspekcie środowiskowym, społecznym oraz ekonomicznym. Wymienione rozwiązania wpływają pozytywnie zarówno na sposób i technologie pracy na budowie – znacznie ją przyspieszając, jak i na środowisko. Członkostwo w PLGBC jest dla nas kontynuacją podejmowanych wcześniej działań –  tym razem z renomowanym partnerem. Wiąże się z możliwościami realizacji nowych projektów wspierających efektywność energetyczną w budownictwie – na co jesteśmy otwarci i gotowi – podkreśla Michał Specjalski, dyrektor dywizji Windows & Doors w Grupie Selena.

 

 

 

Selena konsekwentnie wprowadza na rynek produkty, które obniżają straty ciepła w budynkach oraz minimalizują poziom hałasu z zewnątrz. Opracowuje również rozwiązania zmniejszające zapotrzebowanie na energię – zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia.
Dołączenie Seleny do Polish Green Building Council to jednocześnie zobowiązanie do dalszych przedsięwzięć i rozwiązań produktowych zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, ale także kolejny krok, by zintensyfikować działania firmy upowszechniające green buliding.

– Dołączenie do grona naszych członków polskiej firmy o zasięgu globalnym, jaką jest Selena, to dla nas ważny moment. Decyzja Seleny o zaangażowaniu się w działania na rzecz zrównoważonego budownictwa w ramach PLGBC wymaga od obydwu stron ambitnych działań i współpracy na rzecz dbałości o środowisko oraz zasoby naturalne. Jesteśmy gotowi na tę współpracę i pewni, że przyczyni się ona do upowszechniania standardów zrównoważonego budownictwa w Polsce – podkreśla dyrektor zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC.


PLGBC jest jedną z ponad 70 działających na świecie organizacji green building councils, skupionych w ramach World Green Building Council. W Polsce zrzesza ona firmy, instytucje oraz najlepszych ekspertów, którym bliska jest idea zielonego budownictwa. Jest więc doskonałą platformą do podejmowania wszelkiego rodzaju wspólnych inicjatyw w ramach budownictwa zrównoważonego, a także działań w grupach roboczych.

Selena od prawie 30 lat podnosi jakoś życia Polaków i mieszkańców 17 krajów na świecie. To globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej oraz jeden z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Kultura innowacyjności oraz wartości, którymi kieruje się firma, pozwala na budowanie z sukcesem silnej pozycji na ponad 100 rynkach. Firma bacznie obserwuje trendy oraz uważnie wsłuchuje się w głos użytkowników. Zasady zrównoważonego rozwoju od lat są ważnym elementem budowy silnej pozycji Grupy Selena. Spółka posiada w swojej ofercie piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W jej skład wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.

Grupa Selena

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona m.in.:
* Tytułem „Inwestor bez granic” – wyróżnienie przyznawane przez Europejski Kongres Gospodarczy 2020
* Godłem Teraz Polska za pianoklej TYTAN 60 SEKUND
* Tytułem Hidden Champion 2020 w raporcie opracowanym na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR)
* Tytułem „Diament Forbesa 2020”
* Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Trwały Sukces”
* Tytułem Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”
* „Jedynką Gazety Wyborczej” dla „Firm 30-lecia wg Gazety Wyborczej” za znaczący wpływ na rozwój regionu
Założyciel Grupy Krzysztof Domarecki otrzymał m.in.:
* Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości w uznaniu za zasługi dla polskiej gospodarki
* Wektora 2017 przyznawanego przez Pracodawców Rzeczpospolitej
* Wyróżnienie „Osobowość Dolnego Śląska” w konkursie „Gwiazdy Biznesu” w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego

Grupa jest także nagradzana za innowacyjność produktów m.in.:
* W 2018 i w 2020 roku po raz 7. i 8. uhonorowana tytułem: „Budowlana Firma Roku”
* Złotym godłem Konsumencki Lider Jakości 2018 dla marki Tytan Professional w kategorii „Silikony i piany”
Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

mat. prasowe Selena

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone