Stara Kopalnia pełna wrażeń – Kino plenerowe, wystawy, spektakle i nocne zwiedzanie w

Możliwość komentowania Stara Kopalnia pełna wrażeń – Kino plenerowe, wystawy, spektakle i nocne zwiedzanie w została wyłączona Aktualności, Kultura

Miniony tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu zakończył się wyjątkowym wydarzeniem – finisażem wystawy „Dekada Ognia”. Kolejny weekend zapowiada się również obiecująco – kino plenerowe dla najmłodszych oraz nocne zwiedzanie z pracami górniczymi.

W tym tygodniu Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejną edycję kina plenerowego. W nawiązaniu do zakończenia roku szkolnego, 26 czerwca na ekranach pojawi się propozycja dla najmłodszych widzów – bajka „Munio. Strażnik Księżyca”. Start projekcji o godzinie 21.30, ale już od godziny 20.00 będą czekały specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci. Bilety dostępne online na www.bilety.wok.walbrzych.pl – bilet dla dziecka za złotówkę. Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronach organizatorów: Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i miasto Wałbrzych. Akcja Kino Open Air potrwa do końca września.

W sobotę 27 czerwca o godzinie 21.00 odbędzie się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi. Uczestnicy zwiedzania otrzymują specjalny ekwipunek i wraz z przewodnikiem udają się na trasę, gdzie czekają na nich górnicze prace do wykonania. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety dostępne online na www.starakopalnia.pl. Wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 16. roku życia.
Codziennie odbywają się warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych w Centrum Ceramiki Unikatowej. Do wyboru są zajęcia z kalkomanii lub tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Bilety dostępne na stronie internetowej obiektu.

Stara Kopalnia zaprasza także codziennie na zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00). Dla najmłodszych turystów przygotowane są specjalne karty zadań do wykonania na trasie. Bilety na zwiedzanie można kupić na miejscu lub przez stronę internetową.

Dostępne są także dwie wystawy fotografii: „Harmony” Marcina Ryczka z fantastyczną instalacją wykonaną z tysiąca żurawi origami oraz „Lekcje ciemności w Wałbrzychu” Bogdana Konopki. Wstęp na wystawy jest wolny.

fot. mat. prasowe Stara kopalni

4 lipca na terenie Starej Kopalni odbędzie się spektakl „Dzień: noc: DZIEŃ” składający się z dwóch monodramów w reżyserii Jerzego Weltera: „Faszystowska mać” (na podstawie książki Łukasza Kazka “Faszystowska Mać”) i „ Być u siebie”. Oba monodramy opowiadają o zdarzeniach bezpośrednio związanych z konsekwencjami wojny. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Jesteśmy częścią wielkiej sagi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl wyprodukowany przez Towarzystwo Kultury Czynnej w ramach projektu Nad Rzeką Czasu. Bilety dostępne w kasie (Kawiarnia Sztygarówka) oraz na stronie Starej Kopalni.

Od lipca dostępna będzie także wakacyjna oferta zajęć w Starej Kopalni skierowana do dzieci powyżej 6. roku życia. W ofercie znajdą się zajęcia edukacyjne, warsztaty ceramiczne i gry terenowe. Szczegóły wkrótce na stronie instytucji.

 

mat. prasowe: Stara kopalnia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone