Stara Kopalnia pełna wrażeń

Możliwość komentowania Stara Kopalnia pełna wrażeń została wyłączona Aktualności, Kultura

Za Nami moc wydarzeń w Starej Kopalni – zabytkowe pojazdy, Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi oraz transmisje z festiwalu Pol’and’Rock na budynku Sztygarówki. Kolejne tygodnie sierpnia również zapowiadają się obiecująco.

Atrakcje w sierpniu:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów Nocne Zwiedzanie odbywa się w każdą sobotę do końca sierpnia. Bilety dostępne są online na stronie www.starakopalnia.pl.

W najbliższy piątek Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejny pokaz Kina Open Air – tym razem będzie to kino samochodowe, dla niezmotoryzowanych dostępna będzie również strefa
z leżakami. Na ekranie zobaczymy znakomity musical oparty na utworach grupy Abba „Mamma Mia”. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.00 – udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Regulamin znajduje się na stronach organizatorów.

Do końca sierpnia można skorzystać z wakacyjnej oferty zajęć edukacyjnych i warsztatów ceramicznych
w Starej Kopalni. Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie instytucji – informacje i zapisy: 74 667 09 12 lub edukacja@starakopalnia.pl.

Trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu – kupując bilet do jednej z atrakcji, otrzymujemy 10% zniżki na zwiedzanie drugiej z nich. To nie jedyna taka inicjatywa – na tych samych zasadach odbywa się akcja promocyjna Starej Kopalni oraz Jump Planet w Wałbrzychu.

 

Zwiedzanie Starej Kopalni odbywa się codziennie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00, w soboty i niedziele o godzinie 17.00). Podczas zwiedzania obowiązuje noszenie maseczki lub przyłbicy. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach – bilety dostępne są w kasie lub online na stronie internetowej obiektu.

Od 24 lipca w galerii budynku B10 dostępna jest wystawa malarstwa wałbrzyskiego artysty Takis’a Makandasis – wstęp wolny, wystawa potrwa do końca września. Z kolei 21 sierpnia odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa „Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika. Wystawa zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. O szczegółach dotyczących wystawy oraz wernisażu dowiecie się wkrótce.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone