Stara Kopalnia: Tygodniowy rozkład Szychty w Starej Kopalni

Możliwość komentowania Stara Kopalnia: Tygodniowy rozkład Szychty w Starej Kopalni została wyłączona Aktualności, Kultura

Święto Przewodników, Mechaniczna kopalnia na ekranach Państwa komputerów, Nocne Zwiedzanie i Rodzinne Niedziele. To wydarzenia Starej Kopalni w Wałbrzychu w tym tygodniu.

Rodzinne niedziele w Starej Kopalni

Ten tydzień w kopalni rozpoczął się uroczyście. Mowa o Międzynarodowym Dniu Przewodnika Turystycznego. Przewodnicy – głównie byli górnicy, są dziś wizytówką tej wałbrzyskiej atrakcji. To właśnie za ich sprawą wiele pozytywnych opinii z wizyty w byłych zrewitalizowanych zakładach wydobycia węgla pozostawiają turyści. Wałbrzyscy przewodnicy Starej Kopalni to górnicy różnych profesji: sztygarzy, dołowi, czy ratownicy. Każdy z nich to setki historii i anegdot z życia górnika co sprawia że trasa turystyczna w kopalni wśród wielkich maszyn, budynków i górniczych atrybutów staje się dla turysty jeszcze ciekawsza i atrakcyjniejsza. Na trasie przewodników można spotkać codziennie przez cały rok. Zabierają Państwa w górniczy świat w godzinach od 11 do 18., a w weekendy nawet dłużej bo już od godz.10:00, a wieczorem za sprawą specjalnie przygotowanych Nocnych Zwiedzań z pracami górniczymi. Jak zawsze w dniu ich święta – Dzień Przewodnika nie zabrakło życzeń, od pracowników Starej Kopalni i turystów.

Święto to jednak nie wszystko – na kopalni pracy zabraknąć nie może. Jak co tydzień w czwartek, muzealnicy zapraszają na zajęcia on line „Mechaniczna kopalnia”. To propozycja dla wszystkich tych, którzy nie mogą z różnych powodów pojawić się na miejscu przy ul. Wysockiego. Zajęcia edukacyjne polegają na skupieniu uwagi na technicznych zagadnieniach pracy w kopalni. Podczas wirtualnej wycieczki uczestnicy poznają zabytkowe maszyny i sprzęt górniczy. To jednak nie wszystko. Będą quizy, zadania i filmy. Bilety i zapisy na stronie starakopalnia.pl. Zajęcia zaczynają się o godzinie 10.00 poprzez specjalną platformę, na którą posiadacze biletów otrzymają dostęp na skrzynki mailowe.

W sobotę górniczych prac nie zabraknie dla tych, którzy zdecydują się na Nocne Zwiedzanie. Kombinezony, kaski i cały niezbędny ekwipunek dla turystów chcących stać się na chwilę górnikiem już czeka w szatni. Pod okiem górnika Nocna Szychta rozpocznie się o 19:00 w kawiarni Sztygarówka. Biletyjeszcze dostępne na stronie internetowej.

Nocne Zwiedzanie w Starej Kopalni

W niedzielę wałbrzyska instytucja zaprasza na kolejną porcję zajęć w ramach Zimowych Rodzinnych Niedziel. Tym razem już od 10:00 na specjalnie przygotowanych zajęciach z animatorem, rodzice z dziećmi zagrają w grę terenową, dokonają wspinaczki na wieżę widokową, by zainspirować się i wykonać swój autorski portret kopalni za pomocą materiałów plastycznych i technicznych. Dla dzieci poniżej 5 roku życia przygotowano zdobienie porcelanowych talerzy i kubków, które po zajęciach będzie można zabrać na pamiątkę. Przygotowano kilka wejść. Szczegóły i bilety na stronie internetowej www.starakopalnia.pl

Codziennie zaprasza do siebie również kawiarnia Sztygarówka, Już od godziny 10 czeka m.in. Gorąca Barbara, czarna bułka górnika, górnicza kawa i przekąski, a w czwartek, jak na Tłusty Czwartek przystało w menu nie zabraknie pączków i słodkich przysmaków.

materiały prasowe: biuro prasowe Stara Kopalnia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone