Sztuczna inteligencja a etyka – otwarty wykład prof. Armina Grunwalda na PWr

Możliwość komentowania Sztuczna inteligencja a etyka – otwarty wykład prof. Armina Grunwalda na PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

O etycznej stronie rewolucji technologicznej, która dzieje się na naszych oczach, będzie mówił na PWr prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology. Ceniony niemiecki fizyk i filozof to kolejny prelegent Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej. Jego wykład „AI: when technology meets anthropology” rozpocznie się 12 stycznia w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8) o godz. 13. 

prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology

prof. Armin Grunwald z Karlsruhe Institute of Technology fot. PWr

 

Armin Grunwald to profesor filozofii i etyki technologii w Karlsruhe Institute of Technology (KIT)  w Niemczech. Jest dyrektorem Instytutu Oceny Technologii i Analizy Systemów w KIT, a także szefem Biura Oceny Technologii w niemieckim Bundestagu.

Po ukończeniu studiów uniwersyteckich z fizyki, matematyki i filozofii uzyskał doktorat z teoretycznej fizyki ciała stałego na Uniwersytecie w Kolonii w 1987 roku. Jego zainteresowania badawcze obejmują ocenę i etykę nowych technologii, cyfryzację czy teorię zrównoważonego rozwoju.

Prof. Grunwald jest członkiem kilku komisji doradczych i komitetów związanych z oceną postępu technologicznego, m.in. Niemieckiej Rady Etyki i Krajowej Rady ds. Unieszkodliwiania Odpadów Jądrowych.

Jest autorem i redaktorem wielu specjalistycznych prac, m.in. „Technology Assessment in Practice and Theory” (Routledge, 2019) oraz „The Hermeneutic Side of Answers Research and Innovation” (Wiley, 2016).

 

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia

https://wroclaw.tech/armin-grunwald.

źródło informacji: PWr    –   https://pwr.edu.pl/uczelnia/przed-nami/sztuczna-inteligencja-a-etyka-zapraszamy-na-wyklad-prof-armina-grunwalda-1572.html

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone