Szwedzka firma IT inwestuje we Wrocławiu

Komentarzy (0) Inwestycje

Specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań Sigma IT Consulting otworzyła biuro we Wrocławiu. Dzięki współpracy z polskimi specjalistami z branży IT przedsiębiorstwo chce wzmocnić swoją pozycję w Europie.

Sigma IT Consulting świadczy usługi w zakresie telekomunikacji, motoryzacji, obronności, energii i opieki zdrowotnej oraz sektora publicznego. Wśród klientów, z którymi współpracuje, są Volvo Group, Ericsson czy Telia. Do końca 2018 r. firma planuje zatrudnić we Wrocławiu ok. 100 inżynierów.

– Wrocław jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu IT i to nie tylko w skali Polski, ale i Europy. Nie jesteśmy już lokalizacją wyróżniającą się niskimi kosztami pracy, ale wysoką jakością. Tę jakość budują tysiące studentów i absolwentów kierunków informatycznych oraz setki firm z branży IT, które już działają w mieście – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Takie firmy jak Sigma Consulting wybierają Wrocław nie dlatego, że chcą obniżać koszty, ale dlatego że chcą się rozwijać.

Wrocławska jednostka Sigma IT Consulting będzie zajmowała się zadaniami związanymi z rozwijaniem oprogramowania i usług informatycznych, świadczonych na rzecz klientów firmy.

– Widzimy, że Sigma w Polsce jest okazją do rozszerzenia naszych kompetencji oraz bazy klientów. Dzięki nowej jednostce we Wrocławiu możemy myśleć o nowych wyzwaniach z korzyścią dla całej grupy Sigma – tłumaczy Lars Kry, dyrektor generalny Sigma Consulting IT AB.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *