Tak będzie wyglądać przyszłość! Za nami Made in Wroclaw 2022!

Możliwość komentowania Tak będzie wyglądać przyszłość! Za nami Made in Wroclaw 2022! została wyłączona Aktualności, galeria, It

Rozmowy o przyszłości branży IT, możliwych scenariuszach rozwoju technologii, modeli pracy i eksploracji kosmosu oraz pełna innowacyjnych produktów Strefa Expo. Ponad 1000 uczestników, 40 wystawców, 22 panelistów i prelegentów. Tak wyglądała szósta edycja Made in Wroclaw, która odbyła się 18 października pod hasłem Future Mindset.

Made in Wroclaw 2022

Made in Wroclaw 2022 fot. mat. prasowe Made in Wroclaw

We Wrocławiu zawsze staramy się myśleć o przyszłości, tak żeby być przynajmniej jeden krok przed innymi. To nie jest konkurencja, to jest wpisane w DNA nas – wrocławian. Nasza społeczność biznesowa i akademicka tworzą piękno tego miasta, jednocześnie pamiętając o jego tradycji – mówił w trakcie otwarcia Made in Wrocław 2022 Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.

Made in Wroclaw po raz kolejny dotyczyło tego, jak biznes, nauka i całe nasze społeczeństwo może radzić sobie z wyzwaniami, których z roku na rok jest coraz więcej, tak by nie tylko wychodzić z kryzysowych sytuacji obronną ręką, ale też stale się rozwijać.

 

– Wspólnym mianownikiem wszystkich edycji Made in Wroclaw jest rozwój gospodarczy naszego miasta i aglomeracji. Tworzą go ludzie, naukowcy, pracodawcy, instytucje otoczenia biznesu. Zmiany społeczno-gospodarcze nie rozpieszczają. Tym bardziej musimy spoglądać w przyszłość, próbować ją rozgryźć, tak by zachować tempo rozwoju i przewagi konkurencyjne. Musimy interesować się przyszłością, bo przecież to w niej spędzimy resztę naszego życia – mówiła otwierając konferencję Magdalena Okulowska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Przyszłość to jedyne miejsce, na które mamy wpływ

Panele dyskusyjne i prelekcje, które dotyczyły przyszłości branży IT, zmieniającego się rynku pracy i coraz silniejszej na Dolnym Śląsku branży kosmicznej, były pełne przykładów działań i sukcesów firm z lokalnego rynku, ale też inspiracji. Tymi ostatnimi podzielili się również prelegenci. Była wśród nich gościni specjalna, keynote speaker Natalia Hatalska, która w swoim wystąpieniu pt. „Wiek zmartwień” podkreślała, że przyszłość, to jedyne miejsce, na które mamy wpływ. Na scenie pojawili się również dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i dyrektorka ds. technologii Saule Technologies, która pokazała możliwości wykorzystania w przestrzeni kosmicznej wyjątkowego produktu, jakimi są perowskitowe ogniwa słoneczne oraz Zbigniew Stańczyk, który opowiedział o swojej życiowej podróży do Wrocławia przez Dolinę Krzemową.

Biometryczne ramię i wertykalne uprawy przyszłości na EXPO Made in Wrocław

 

– W tym roku na Made in Wroclaw powróciło EXPO! Zaprosiliśmy wyjątkowych wystawców – wrocławskie startupy, duże firmy, koła naukowe i instytucje związane z innowacjami rozwijanymi w obszarach auto-moto-aero-space, przemysł 4.0, życie napędzane technologią i Zielony Ład. Pokazaliśmy namacalnie, z czym się one wiążą. Można było zobaczyć roboty na co dzień usprawniające prace nowoczesnych fabryk, elektryczne rowery cargo, ale też innowacyjne urządzenie przeznaczone do przyrządzania zdrowych soków z warzyw i owoców – opowiada Paulina Muszyńska, kierowniczka zespołu ds. projektów rozwojowych w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Na EXPO obecne były technologie związane z transformacją ekologiczną, uprawami wertykalnymi, przemysłem 4.0, produkty takie jak automatyczna maszyna do nalewania napojów, nowoczesny glukometr dla cukrzyków, zdany i bezkontaktowy system do diagnostyki układu pokarmowego za pomocą endoskopii kapsułkowej czy najnowsze, kosmiczne projekty wrocławskich studentów.

Jak zawsze Made in Wroclaw było też okazją do networkingu, nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Wydarzeniem towarzyszącym konferencji i EXPO było integracyjne spotkanie dla wrocławskiego ekosystemu startupowego. W tym roku miało ono międzynarodowy charakter – networking połączony był z prezentacjami uczestników wywodzących się z Polski, Niemiec, Francji, Czech, Włoch, Finlandii, Portugalii oraz Stanów Zjednoczonych.

Made in Wroclaw 2022 zostało zorganizowane przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Miasto Wrocław. Więcej informacji o konferencji oraz wydarzeniach towarzyszących można znaleźć na www.made-in-wroclaw.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny, AHK Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, AmCham Amerykańska Izba Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC).

 

źródło informacji: Made in Wroclaw

Made in Wroclaw – GALERIA

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone