Tramwaje wracają na pętlę w Leśnicy! Zakończył się kolejny etap prac remontowych w ramach #TORYwolucji

Możliwość komentowania Tramwaje wracają na pętlę w Leśnicy! Zakończył się kolejny etap prac remontowych w ramach #TORYwolucji została wyłączona Aktualności

Od 5 grudnia tramwaje linii 3, 10 i 20 wrócą na stałe trasy i znów będą dojeżdżać do Leśnicy. MPK Wrocław zakończyło w terminie dużą i ważną inwestycję, która istotnie poprawi bezpieczeństwo i komfort podróży.

 

To ważna inwestycja dla mieszkańców, ale też dla MPK, ponieważ stan torowiska na pętli w Leśnicy był opłakany, co w ostatnich latach skutkowało wieloma wykolejeniami. Zakończyliśmy remont w terminie i święty Mikołaj przyjedzie 6 grudnia do Leśnicy naszym niebieskim tramwajem. Dziękujemy mieszkańcom za cierpliwość, a torowcom za wykonaną pracę – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

W ramach remontu na pętli MPK wymieniło 1,2 km torów. Część torowiska – na tysiącu metrów kwadratowych – zazieleni się, a na kolejnym tysiącu metrów kwadratowych jest nawierzchnia z betonu. Dzięki zamontowanej smarownicy torowej tramwaje na łukach pętli będą przemieszczać się ciszej.

Łączny koszt wszystkich przeprowadzonych prac to ponad 11,6 mln zł.

Tramwaje linii 3, 10 i 20 od rozpoczęcia prac na pętli (22 października) kursowały zmienioną trasą, kończąc na Pilczycach. Od poniedziałku 5 grudnia powrócą na swoje stałe trasy do pętli Leśnica. Pomiędzy Pilczycami a Leśnicą kursowały w tym czasie tramwaje wahadłowe linii 73. Ta linia została zlikwidowana w sobotę 3 grudnia.

źródło informacji: MPK Wrocław

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone