Urtica Dzieciom po raz 20… i z rekordem!

Możliwość komentowania Urtica Dzieciom po raz 20… i z rekordem! została wyłączona Aktualności

Rekordową w historii kwotą 424 120,00 zł Fundacja Urtica Dzieciom przypieczętowała 20 lat funkcjonowania swojego sztandarowego projektu. Jubileuszowa gala, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi, odbyła się 16 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Cały dochód ze sprzedaży obrazów zostanie przekazany na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych w Polsce.

Już po raz 20 przedstawiciele świata kultury i biznesu zgromadzili się na uroczystej gali, by dać wyraz swojemu wsparciu dla wyjątkowej idei, jaka ich połączyła. W wydarzeniu udział wzięło prawie 300 osób. O swoim zaangażowaniu opowiadali w filmowej relacji m.in. prof. Jan Miodek, Anna Dymna czy prof. Jerzy Stuhr. Odbył się spektakl teatralny „Ptasie radio”, przygotowany przez podopiecznych, były wspomnienia tych, którzy szczególnie zapisali się na kartach historii projektu.

– To był wieczór prawdziwych wzruszeń – mówi Anna Marusia, prezes zarządu Fundacji Urtica Dzieciom. – To nie tylko kolejna aukcja niezwykłych prac małych artystów, ale również idealny moment na podsumowanie 20 lat funkcjonowania projektu oraz podziękowanie tym, którzy byli z nami od samego początku, nieustannie wierząc w sens niesienia dobra do szpitali onkologicznych i hematologicznych.

W programie Gali znalazła się tzw. duża aukcja, prowadzona przez konferansjera ze sceny, obejmująca 35 obrazów, podczas której zebrano 316 500,00 zł, a także mała aukcja, z 90 malowanymi z pasją pracami, pokazującymi prawdziwe talenty i moc wyobraźni. Ta druga przyniosła 107 620,00 zł. Cały katalog zobaczyć można na: http://www.urticadzieciom.pl/#n_331-katalog-prac–urtica-dzieciom-2017.

Pewne jest, że – jak na 20-lecie przystało – osiągnięto największą w historii kwotę 424 120,00 zł, która powiększy się jeszcze po zakończeniu aukcji online. Ceny prac rozpoczynały się już od kilkuset złotych, a najdroższym okazał się obraz Coco Chanel, namalowany przez 12-letnią Marikę Woźniak z Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, który znalazł swojego właściciela za imponującą kwotę 25 000,00 zł.

Emocje towarzyszyły nie tylko obecnym we Wrocławskim Centrum Kongresowym, bo – jak podkreśla prezes zarządu PGF Urtica Sp. z o.o., Tomisław Bensari – W szpitalnych łóżkach oczekiwali na wyniki licytacji autorzy dzieł.

Nie zabrakło także części artystycznej. Wieczór uświetniła swoją obecnością wrocławska Orkiestra Kameralna Camerata pod batutą dyrygenta Jana Pogany’ego, z repertuarem muzyki filmowej, musicalowej oraz klasycznej.

Gospodarzem gali tradycyjnie był Paweł Krupski, producent, reżyser i aktor, któremu podczas licytacji towarzyszyli: Katarzyna Pakosińska, Kinga Preis oraz Konrad Imiela. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak, Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski oraz Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone