V Kongres Energetyczny: PGNiG będzie debatować o innowacjach energetycznych

Możliwość komentowania V Kongres Energetyczny: PGNiG będzie debatować o innowacjach energetycznych została wyłączona Aktualności, porady ekspertów

25 i 26 września we Wrocławiu w Hotelu Novotel Wrocław odbędzie się V Kongres Energetyczny, który będzie obfitował w analizy, dyskusje i diagnozy na tematy związane z bezpieczeństwem energetycznym jak i transformacją sektora energetycznego.

Branża energetyczna należy obecnie do najbardziej innowacyjnych. Wymóg stosowania coraz to efektywniejszych rozwiązań, nowoczesnych technologii, a także dynamika zmian tego sektora sprawiają, że ta gałąź gospodarki obfituje w największą liczbę nowatorskich rozwiązań.

Innowacje, które wyznaczają obecnie trendy i wpływają na kształt sektora energetycznego są związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych, stałe ulepszanie technologii magazynowania energii, czy rosnącą popularność i efektywność kosztową paliw alternatywnych.

Już teraz wiele firm sektora energetycznego zwiększa znacząco nakłady na innowacje i badania starając się znaleźć jak najlepsze i efektywniejsze rozwiązania. Wydaje się, że w nadchodzących latach szczególnym zainteresowaniem branży powinny cieszyć się rozwiązania związane z magazynowaniem energii, smart grids, usługami cyfrowymi czy energetyką prosumencką. Wyzwaniem dla sektora jest również rozwój ekomobilności, jako flagowego przedsięwzięcia polskiego rządu.

— Przestrzeń do dyskusji o innowacjach to dzisiaj konieczność na takich wydarzeniach jak V Kongres Energetyczny, dlatego w tym roku wspólnie z PGNiG przygotowaliśmy panel dyskusyjny dotyczący Wpływu innowacji na transformację energetyczną – tłumaczy Remigiusz Nowakowski, prezes zarządu DISE.

W panelu dyskusyjnym, przeprowadzonym drugiego dnia Kongresu – 26 września o godzinie 11:30, zostaną poruszone takie zagadnienia jak: działalność innowacyjna w sektorze gazu, paliw i energetyki, rola innowacji w strategiach krótko i długoterminowych przedsiębiorstw w branży.

Paneliści poruszą także kwestie determinant wewnętrznych i zewnętrznych rozwoju innowacyjności branży, a także tego z kim i jak rozwijać innowacyjne pomysły.

W panelu udział wezmą: Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju PGNiG SA, Grzegorz Należyty, członek zarządu oraz dyrektor Gas and Power w Siemens Polska, Piotr Rudziński z PwC Advisory oraz Aneta Wilmańska, dyrektor przedstawicielstwa PGNiG SA w Brukseli oraz wiceprzewodnicząca EU Committee w ramach IOGP.

Na piątym Kongresie Energetycznym, który odbędzie się we Wrocławiu poruszone zostaną takie zagadnieniach jak:

  • Nowa polityka energetyczna Polski,
  • Miks energetyczny Polski w 2040 i jego wpływ na kształtowanie cen energii w Polsce,
  • Rozwój odnawialnych źródeł energii oraz integracja OZE w systemie energetycznym z konwencjonalnych źródeł wytwórczych,
  • Potencjał i warunki rozwoju magazynów energii, dostępne technologie oraz funkcjonalności,
  • Elektromobilność – warunki rozwoju, dostępność infrastruktury ładowania, możliwość produkcji baterii w Polsce,
  • Morska energetyka wiatrowa – czynniki sukcesu budowy farm offshore w polskiej strefie Morza Bałtyckiego, doświadczenia z innych krajów, rozwój technologii, ramy prawne i mechanizmy wsparcia,
  • Warunki rozwoju energetyki solarnej w Polsce – jak zrealizować założony udział w miksie energetycznym,
  • Cyfryzacja energetyki oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji,
  • Program czyste powietrze – jak ciepłownictwo i elektryfikacja transportu mogą wpłynąć na osiągnięcie założonych cel

PROGRAM V Kongresu Energetycznego – TUTAJ 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone