W piątek rozstrzygnięcie konkursu IMPULS. Dowiemy się, kto zwycięży w Przeglądzie Młodej Sztuki

Możliwość komentowania W piątek rozstrzygnięcie konkursu IMPULS. Dowiemy się, kto zwycięży w Przeglądzie Młodej Sztuki została wyłączona Aktualności, Kultura

W piątek 18 listopada – w trakcie wernisażu wystawy finałowej – poznamy laureata Przeglądu Młodej Sztuki IMPULS, czyli konkursu zorganizowanego przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych i firmę Goldenmark. Prace 11 finalistów IMPULS-u będzie można podziwiać w salonie przy ulicy Legnickiej do pierwszej połowy grudnia.

impuls wroclaw fot. mat. prasowe organzatora

Finalistów Przeglądu Młodej Sztuki IMPULS ogłoszono na początku listopada. Jury pod przewodnictwem rektora wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych zakwalifikowało do drugiego etapu konkursu 11 artystek i artystów. To (w kolejności alfabetycznej): Joanna Bujak, Aliaksandr Danilkin, Kinga Flasza, Laura Gizicka, Patryk Gmerek, Dominik Jan Gralak, Zuzanna Janosz, Barbara Kudzia, Tomasz Kwiatkowski, Katarzyna Sikorska i Anna Wacławek.

Zwycięzcę lub zwyciężczynię IMPULS-u poznamy w najbliższy piątek 18 listopada w trakcie wernisażu wystawy finałowej w salonie Goldenmark przy ulicy Legnickiej 56. Główną nagrodą w konkursie jest roczny program mentorski pod skrzydłami Goldenmark i wystawa indywidualna w jednym z salonów firmy. Laureat bądź laureatka będzie mieć okazję rozwijać się twórczo pod opieką kuratorów, pozna specyfikę mecenatu i wejdzie na rynek sztuki pod okiem ekspertów.

impuls_wroclaw fot. mat. prasowe organizatora

Sztuka jest impulsem

Przegląd Młodej Sztuki IMPULS to wspólna inicjatywa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i firmy Goldenmark. Powstała z chęci wspierania młodych artystek i artystów w usamodzielnianiu się na drodze twórczej i zawodowej. Formuła konkursu IMPULS nie ogranicza się jedynie do wyścigu po główną wygraną.

Na wystawie zbiorowej w salonie Goldenmark we Wrocławiu szerokiej publiczności zaprezentowane zostaną bowiem prace wszystkich jedenastu finalistów. Będą mieli oni okazję nie tylko komercjalizacji swoich dzieł, otrzymają też wsparcie merytoryczne w zakresie wyceniania swojej pracy i możliwość konsultacji z doświadczoną art advisor Oksaną Bagriy – wyjaśnia Ida Sielska, pomysłodawczyni projektu i komisarz wystawy.

impuls_wroclaw fot. mat. prasowe organizatora

Przedstawicielka Goldenmark zaznacza, że Przegląd Młodej Sztuki IMPULS jest atrakcyjnym uzupełnieniem edukacji warsztatowej i akademickiej, uzyskanej na Akademii Sztuk Pięknych, o praktykę i wsparcie w wejściu na rynek komercyjny.

Wierzymy, że to wydarzenie trwale zapisze się we wrocławskim kalendarzu kulturalnym i będzie dostarczało wielu wrażeń w kolejnych latach – dodaje Ida Sielska.

Wszystkie prace, które zakwalifikowały się do finału IMPULS-u można będzie podziwiać w ramach wystawy zbiorowej w salonie Goldenmark przy ulicy Legnickiej 56 we Wrocławiu od 18 listopada do 5 grudnia 2022 roku. Wernisaż ekspozycji rozpocznie się w piątek 18 listopada o godzinie 19. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

źródło informacji: Biuro prasowe Grupy Goldenmark

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone