Wakacyjne wystawy, warsztaty i spotkania w Muzeum Pana Tadeusza

Możliwość komentowania Wakacyjne wystawy, warsztaty i spotkania w Muzeum Pana Tadeusza została wyłączona Kultura

Przez okres wakacyjny w lipcu i sierpniu Muzeum Pana Tadeusza organizuje cykliczne warsztaty  i spotkania dla dzieci oraz rodzin. Zaprezentowana zostanie także nowa wystawa  planszowa, której tematem będą wakacyjne chwile na Dolnym Śląsku na starych fotografiach ze zbiorów Ossolineum.

Muzeum znajduje się w Kamienicy pod Złotym Słońcem (Rynek 6). fot. mat. prasowe muzeum Pana Tadeusza

Do 19 sierpnia została przedłużona wystawa czasowa Księgi Pana Tadeusza, poświęcona ilustracjom poematu Adama Mickiewicza. W tym właśnie czasie odbędzie się czytanie na żywo Pana Tadeusza w wykonaniu Beaty Rakowskiej i Michała Szweda, aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W lipcu odbędzie się również autorskie oprowadzanie po wystawie, które przygotują historyczka sztuki Katarzyna Roj oraz fotograf Łukasz Rusznica.

Co w Galerii Ossolińskiej?

Do połowy lipca w Galerii Ossolińskiej można oglądać wystawę planszową Między nauką a polityką, która opowiada o profesorze Stanisławie Kulczyńskim a następnie nową ekspozycję zatytułowaną Łap chwile na Dolnym Śląsku, na której pokazane zostaną zdjęcia znanych fotografów (m.in. Stefana Arczyńskiego, Tadeusza Szweda czy Adama Hawałeja) ukazujące wakacje z dawnych lat. W sierpniu autor wystawy Grzegorz Polak podczas wykładu przybliży historię tych unikatowych fotografii.

Wakacje to jednak przede wszystkim czas dla dzieci i rodzin, które zapraszamy na kreatywne i artystyczne warsztaty, zarówno w Muzeum Pana Tadeusza, jak i w pięknych wnętrzach Ossolineum. W każdy wtorek i piątek dzieci wieku 6–12 lat będą mogły wykorzystać muzealny wehikuł czasu, by sprawdzić, jak wyglądało dzieciństwo w czasach Adama Mickiewicza i w czasach PRL-u. Zaś w soboty zapraszamy zespoły rodzinne – nie tylko poznamy muzeum, ale wykonamy m.in. ceramiczne obiekty, roślinne farby wodne, kolorowe witraże czy też otworkowe fotografie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w różnych grupach wiekowych.

Dla dorosłych organizatorzy przygotowali specjalny kurs rysunku architektonicznego dla początkujących. Podczas czterech zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi perspektywy, geometrii, kompozycji oraz układu brył, zaś na koniec przygotują realizację plenerową. Zajęcia poprowadzi Ewa Spisz, która działa w ramach autorskiej Pracowni Artystycznej w Bielawie.

Na warsztaty, wykłady, czytanie i oprowadzanie wstęp bezpłatny; liczba miejsc ograniczona. Zapisy na warsztaty oraz możliwość rezerwacji wejściówek na wykłady, spotkania, czytanie i oprowadzanie: zapisy@ossolineum.pl

Wstęp na kurs rysunku architektonicznego w ramach karnetu w cenie 150 zł, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zakupu karnetów. Karnety dostępne w kasach muzeum oraz na www.bilety.ossolineum.pl.

Więcej na stronach:

www.muzeumpanatadeusza.pl

www.facebook.com/panatadeusza

www.instagram.com/muzeumpanatadeusza

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone