Wałbrzych w dźwiękach bluesa

Możliwość komentowania Wałbrzych w dźwiękach bluesa została wyłączona Aktualności, Kultura

„Wałbrzyska Wiosna Bluesowa” to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury po raz trzeci. W tym roku, wyjątkowo jesienią, gościć będziemy: Silver Heads 18, Robert Cichy, Second Line. Bluesowa uczta w Wałbrzychu, w Starej Kopalni już 25 września 2020 roku o godz. 18.oo. Będzie bezpiecznie!

Dwie pierwsze edycje święta bluesa w Wałbrzychu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony fanów tego nurtu muzyki. Blues w swojej bogatej historii wykształcił mnogość stylów i regionalnych odmian. Tak będzie i tym razem…

Tegoroczni goście:

Robert Cichy – gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent, swój ślad zostawił na ponad 60 albumach polskich wykonawców, z czego wiele pokryło się złotem czy platyną w 2020 roku.

fot. mat. prasowe

Second Line – na rynku muzycznym od wielu lat, liderem jest wrocławski muzyk sesyjny, gitarzysta, pedagog muzyczny Marek Waszczyński. W 2018 r. do zespołu dołaczyła mieszkająca we Wrocławiu brytyjska wokalistka Adeama Walkowiak, wnosząc do muzyki Second Line wielką energię i bluesowo-soulowy feeling. Obok Adeamy i Marka Waszczyńskiego Second Line tworzą: Marek Błaszczyk, Paweł Ostrowski, Tomasz Dura.

fot. mat. prasowe

SILVER HEADS 18 – trzon stanowią muzycy znanego wałbrzyskiego zespołu PLUS 50 (15 lat istnienia), do których dołączył wokalista i frontman Electric Roosters. Skład: Wiesław Hermanowicz, Dariusz Fila, Jerzy Hic, Robert Piotrowski, Jerzy Borowski, Jacek Szabliński.

fot. mat. prasowe

UWAGA: Dbamy o bezpieczeństwo! Zapewnione zostaną środki do dezynfekcji dłoni. Uczestnicy koncertu powinni pozostawać w bezpiecznej od siebie odległości. Są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.

 

Bilety: 70 zł (przedsprzedaż), 100 zł (w dniu koncertu), do nabycia na bilety.wok.walbrzych.pl. W cenie biletu poczęstunek.

Organizator: Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Współorganizator: Marek Dolat Las Woda & Blues
Współtwórca projektu: Jacek Szwajgier

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone