Warcaby, lata finał i atrakcje w Starej Kopalni

Możliwość komentowania Warcaby, lata finał i atrakcje w Starej Kopalni została wyłączona Aktualności, Kultura, Sport

Już  w czwartek 29.08.2019 każdy uczeń szkoły podstawowej może wziąć udział w otwartym turnieju w warcabach 64-polowych w Starej Kopalni. Turniej rozpocznie się o godzinie 11.00.

Turniej otwarty w warcabach 64-polowych w Starej Kopalni fot. mat. prasowe

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwać będzie zasłużony w tej dyscyplinie zawodnik i instruktor Kazimierz Kaczuga ze Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego Dęby Wałbrzych.
Przewidziane są nagrody dla 3 najlepszych uczestników.
Wydarzenie jest otwarte – nie obowiązuje wpisowe, natomiast wymagana jest rezerwacja miejsc (zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: marketing1@starakopalnia.pl).
UWAGA: Ilość miejsc ograniczona!

Natomiast dwa dni później 31.08.2019  w godzinach 17.00 – 20.30 zapraszamy na Lata Finał-Kopalnię Kolorów!

LATA FINAL 2019 fot. mat. prasowe

Jest to już kolejna edycja wydarzenia, podczas którego wraz z wrocławskim DJ-em Novickym będziemy wspólnie się bawić, a co godzinę w górę wyrzucane będą kolorowe proszki! Dodatkowo na uczestników czeka energetyczna zumba oraz przysmaki zapewnione przez lokalne foodtrucki. Na miejscu będziecie mogli kupić oryginalne proszki Holi.

W programie:
– wspólna zabawa kolorowymi proszkami Holi
– zabawa muzyczna, którą zapewni DJ Novicky – rezydent wrocławskich klubów takich jak Bezsenność czy Poziom 1
– dawka ruchu i tańca w rytmach zumby
– strefa gastronomiczna
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do końca sierpnia można  skorzystać z bogatej oferty wakacyjnej Starej Kopalni.

Od poniedziałku do piątku- zajęcia edukacyjne (w godzinach 8.00-16.00).

We wtorek i czwartek – specjalny pakiet Stara Kopalnia rodzinnie – węgiel i ceramika, który zawiera zwiedzanie Starej Kopalni oraz wspólne warsztaty ceramiczne (godzina 11.00). Zapisy i informacje: ccu@starakopalnia.pl lub 74 667 09 12.

Przypominamy, że na terenie Starej Kopalni dostępna jest wystawa upamiętniającą działalność wałbrzyskiej „Solidarności”.
Ekspozycja składająca się przede wszystkim z pamiątek prywatnych działaczy „S” upamiętnia zapomniany wkład Wałbrzycha w kształt całego, blisko 10-cio milionowego ruchu społecznego z początku lat 80 w Polsce. Porozumieniami Sierpniowymi będącymi faktycznym początkiem ruchu NSZZ „Solidarności” określa się cztery porozumienia zawarte przez rząd PRL z robotniczymi komitetami strajkowymi na przełomie sierpnia i września 1980 roku. Powszechnie uważa się, że zalicza się do nich, podpisane kolejno w Szczecinie i Gdańsku (30 i 31 sierpnia 1980 roku) oraz w Jastrzębiu-Zdroju i Dąbrowie Górniczej (3 i 11 września 1980 roku). Tymczasem niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zanim zakończyły się strajki górnicze na Górnym Śląsku, 2 września 1980 roku analogiczne porozumienie władz z protestującymi podpisano właśnie w Wałbrzychu.
O tych i wielu innych elementach niezwykłej historii opowiada wystawa wałbrzyskiej „Solidarności” .
Ekspozycja jest stała. Szczególnie zapraszamy w dniu 31 sierpnia 2019 r. na wystawę ze względu na kolejną rocznicę.

Zapraszamy również na dostępne wystawy w Starej Kopalni:
– Wystawa fotografii „Żywioły/woda” – wystawa zbiorowa fotografów National Geographic Polska: Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski, Mikołaj Nowacki oraz Marcin Zaborowski (budynek B10). Ze względu na duże zainteresowanie wystawa została przedłużona do 11 września 2019 r.

Żywioły woda fot. mat. prasowe

– Wystawa „Teraz” z okazji 70-lecia Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu – prezentacja dorobku i postaw twórczych artystów – pedagogów Wydziału Ceramiki i Szkła ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu. (galeria Centrum Ceramiki Unikatowej). Czynna do 15 września 2019 r.

Wystawa ASP fot. mat. prasowe

– Wystawa malarstwa Mariusza Mikołajka „Zawsze początek – spotkanie” – Mariusz Mikołajek – artysta malarz, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystaw zbiorowych, animator działań plastycznych, akcji, warsztatów, happeningów i spotkań (w tym około 20 wystaw i spotkań w szkołach). Współorganizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wystawa odbywa się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego OKiS we Wrocławiu. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Ze względu na duże zainteresowanie wystawa została przedłużona do 11 września 2019 r.

Mikolajek fot. mat. prasowe

Wstęp na wszystkie wystawy jest wolny.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone