We Wrocławiu jest już dostępna największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery

Możliwość komentowania We Wrocławiu jest już dostępna największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery została wyłączona Aktualności, Kultura

Książki z serii Wielkie Litery można wypożyczać w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama na Psim Polu. Łącznie udostępnionych zostanie 157 wybranych tytułów. Wielkie Litery to wydania drukowane dużą czcionką, które ułatwiają czytanie. Cykl powstał przede wszystkim z myślą o osobach słabowidzących i seniorach. Zakup książek dla biblioteki w Famie sfinansował Dom Development Wrocław.

Dom Development Wrocław Fama największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery fot. Dom Development

Dom Development Wrocław Fama największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery fot. Dom Development

Kolekcja Wielkich Liter w Famie obejmuje bardzo różnorodne pozycje – książki obyczajowe, historyczne, reportaże czy romanse. Nie zabrakło wśród nich europejskich klasyków takich jak „Duma i uprzedzenie” Jane Austen, czy flagowych pozycji literatury amerykańskiej, w tym m.in. „Grona gniewu” i „Na wschód od Edenu” Johna Steinbecka. Kolekcja zawiera też największe czytelnicze hity z ostatnich lat. Przykładem są „Chłopki” Joanny Kuciel-Frydryszak („Książka roku 2023” Magazynu Literackiego KSIĄŻKI) czy „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza (na podstawie którego powstał serial Netflix), serie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Krystyny Mirek oraz Vincenta Severskiego.

– Jest to wyraz dążenia do większej inkluzywności naszej filii. Udostępniając specjalne wydania przeznaczone dla osób z zaburzeniami czytania i osób starszych dbamy o poszerzenie grona naszych czytelników. Większa czcionka znacznie pomaga osobom ze słabym wzrokiem, dysleksją lub innymi trudnościami czytelniczymi. Dodanie tak wydrukowanych pozycji do naszej kolekcji umożliwia lekturę bez konieczności korzystania z pomocy optycznych. Nawet osoby o dobrym wzroku mogą preferować większą czcionkę ze względu na wygodę czytania. Dzieła z kolekcji Wielkie Litery mogą przyciągnąć tych czytelników, którzy cenią sobie większą klarowność tekstu i komfort podczas lektury – mówi Agnieszka Nieścior z CBK Fama.

Jak wynika z badań firmy BCMM, ponad połowa dorosłych Polaków ma wadę wzroku. Nie brakuje ich również we Wrocławiu, podobnie jak osób w wieku powyżej 60 lat, których jest w mieście ponad 170 tys. Grupa Dom Development, największy deweloper w kraju, w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju realizuje działania m.in. na rzecz seniorów.

– Pod hasłem „Dom to ludzie” wspieramy inicjatywy integrujące społeczności lokalne oraz projekty kulturalne, sportowe i edukacyjne, bo chcemy być dobrym sąsiadem na osiedlach, gdzie powstają nasze inwestycje. Dziękuję Centrum Fama, a tym samym Miejskiej Bibliotece Publicznej, która umożliwia nam zacieśnianie więzi z mieszkańcami osiedla Psie Pole – Zawidawie oraz propagowanie czytelnictwa wśród osób z wadami wzroku i seniorów – mówi Mirosław Kujawski, prezes Dom Development Wrocław.

Dom Development Wrocław Fama największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery fot. Dom Development

Dom Development Wrocław Fama największa kolekcja książek z serii Wielkie Litery fot. Dom Development

5 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania książek Wielkie Litery na rzecz biblioteki. Kolekcja jest dostępna dla czytelników w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama przy ul. Bolesława Krzywoustego 286 we Wrocławiu. Książki można wypożyczać w godzinach pracy biblioteki: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 19.00, w środy od 12.00 do 16.00, a w soboty – od 9.00 do 15.00.

Dodatkowe informacje o firmie oraz ofercie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie dostępne pod adresem: www.domd.pl

Dodatkowe informacje o ofercie w Trójmieście dostępne pod adresem: www.eurostyl.com.pl

źródło informacji: Dom Development S.A. – https://stories.prowly.com/311947-we-wroclawiu-jest-juz-dostepna-najwieksza-kolekcja-ksiazek-z-serii-wielkie-litery

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone