We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych

Możliwość komentowania We Wrocławiu powstanie pierwsza w Polsce miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych została wyłączona Aktualności

Pojazdy marki VOZILLA będzie można wypożyczać już od listopada.

Miejskia Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA ma stanowić nowoczesne uzupełnienie systemu komunikacyjnego miasta. Docelowo do dyspozycji wrocławian i turystów będzie 200 samochodów, w tym 190 osobowych Nissan Leaf oraz 10 typu VAN. Usługa będzie realizowana w systemie free floating, auto na minuty. Dla użytkownika oznacza to usługę „all inclusive” – w ramach opłaty zawarte są koszty rezerwacji, jazdy i parkowania. To pierwszy tego typu projekt w Polsce.

W październiku VOZILLA przeprowadzać będzie ostatnie testy systemu, a Miasto wyznaczy dedykowane projektowi miejsca parkingowe. Kilkaset aut elektrycznych na wrocławskich drogach, dzięki zerowej emisji CO2, ma pomóc w poprawie jakości powietrza.

Pełna prezentacja aut i systemu nastąpi w połowie października. Od tego momentu będzie można zapisywać się do wypożyczalni oraz brać udział w testach. System i auta będzie można przetestować również w dwa ostatnie weekendy października (21-22.10 oraz 28-29.10), podczas dni otwartych Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA w kilku wybranych punktach Wrocławia m.in. na pl. Solnym, pl. Wolności czy w okolicach pl. Grunwaldzkiego.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone