Weekendowe świętowanie w mieście z widokami w Starej Kopalni w Wałbrzychu

Możliwość komentowania Weekendowe świętowanie w mieście z widokami w Starej Kopalni w Wałbrzychu została wyłączona Aktualności, Kultura

Dni Wałbrzycha i Targi Nieruchomości to najważniejsze wydarzenia w nadchodzący weekend 26-28 maja na terenie wałbrzyskiej Starej Kopalni.

kawiarnia Sztygarówka, tu można kupić bilety fot. CKiS Stara Kopalnia

kawiarnia Sztygarówka, tu można kupić bilety fot. CKiS Stara Kopalnia

To już kolejny weekend majowy, w którym bogata oferta na spędzenie czasu wolnego pojawi się w przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu. Tym razem plenerową część opanują koncerty, zabawy i kolorowe stoiska z okazji święta miasta. Od piątkowego popołudnia moc atrakcji przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na dużej estradzie na placu przy wieży widokowej pojawią się znane i lubiane gwiazdy, a w nastrój do zabawy w ulubionych rytmach wprowadzą uczestnicy wałbrzyskiej szkoły talentów, finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent” oraz niezawodny Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Od godziny 15 w piątek, jak co roku, kręcić będzie wesołe miasteczko, pojawią się foodtracki, a ze sceny do wspólnej zabawy zaproszą: najstarsza sekcja Djów tego kraju, których utwory w serwisach stremingowych sięgają milionów wyświetleń, pochodzą z Małopolski ale spotkać ich można w klubach całego świata – Komodo rozkręci dni miasta jako pierwsze. Po nim, wałbrzyskiej publice pokaże na co ich stać i zaprosi do wspólnego śpiewania, nie kto inny, jak najbardziej anielski głos męski, czyli Piotr Kupicha z zespołem Feel. Nad wszystkim, od początku do końca, za sterami panował będzie DJ Markowy.

Następnego dnia usłyszymy utwory z najnowszej płyty „Zabójca królowej” wydanej przez dobrze znanego w naszym kraju, wałbrzyskiego rapera Nullo. Nullizmatyka rozbuja więc kopalnią w sobotni wieczór. Koloru nabierze i wałbrzyskie Dni Miasta zakończy jedna z najbardziej obiecujących, niezwykle utalentowana wokalistka młodego pokolenia. Świadczy o tym choćby drugie miejsce w konkursie Eurovision Junior w Paryżu. Sara James zrobi furorę nie tylko w Wałbrzychu w sobotni wieczór. Po jej ostatnich występach w amerykańskim mam talent wszystko jest możliwe. Wszystkich koncertów będzie można wysłuchać bezpłatnie.

W tym roku Dniom Wałbrzycha towarzyszyć po raz pierwszy będą Targi Nieruchomości. „Miasto z widokami”, bo pod takim hasłem odbędzie się prezentacja oferty mieszkaniowej naszego miasta, to propozycja nie tylko dla poszukujących nowych czterech kątów. W sali łańcuszkowej w Starej Kopalni zaprezentują się deweloperzy, firmy budowlane, pośrednicy nieruchomości i finansowi, czy biura projektowe, dzięki którym decyzja o wyborze nowego mieszkania może stać się dużo prostsza i przyjemniejsza. W Wałbrzychu liczba inwestycji mieszkaniowych jest rekordowa, co sprawia że oferta na zamieszkanie w mieście z widokami, nie tylko na góry jest co raz bogatsza. Będzie się można o tym przekonać w sobotę i niedzielę. Wstęp na targi jest bezpłatny. Wystawcy czekać będą w godzinach 10-17.

Oprócz wydarzeń muzyczno-deweloperskich nie przestaje pracować trasa turystyczna. Stara Kopalnia i jej przewodnicy-górnicy cały czas czekają na eksploratorów byłej kopalni węgla. Na swoich śmiałków czekać będzie również sobotnia Nocna Szychta. Nocne zwiedzanie w pełnym ekwipunku i pracami górniczymi, tradycyjnie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Od rana w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA czekają do rozwiązania dla całych rodzin zagadki, eksperymenty i doświadczenia. Bilety na zwiedzanie nabyć można w kasach kawiarni Sztygarówka lub przez stronę internetową.

źródło informacji: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone