Wernisaż wystawy Natalii Niemen – PODSUMOWANIE

Możliwość komentowania Wernisaż wystawy Natalii Niemen – PODSUMOWANIE została wyłączona Aktualności, Kultura

10 kwietnia w Galerii Sztuki Współczesnej Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Natalii Niemen – „Pierwociny”. Blisko 100 osób uczestniczyło w otwarciu.

fot. mat. prasowe

To pierwsza ekspozycja w ramach autorskiego cyklu “(nie)Malarze”, podczas trwania którego będą prezentowane prace z dziedziny sztuk wizualnych osób publicznych, ale znanych z zupełnie innych sfer działalności.

Wystawa składa się z kilkudziesięciu obrazów i rysunków, od tworzonych przez Natalię-kilkulatkę do najbardziej nowych i aktualnych prac.

fot. mat. prasowe

Wernisaż otworzyła artystka, pani wiceprezydent – Sylwia Bielawska, dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia – Jan Jędrasik oraz kierownik działu organizacji wystaw – Paweł Ludwiczak.

Po wernisażu w Kawiarni Sztygarówka odbyło się spotkanie autorskie z Natalią Niemen, które poprowadził Paweł Ludwiczak. Podczas spotkania poruszony został temat prac – artystka opowiadała o poszczególnych etapach swojego życia, na których powstawały dane obrazy i rysunki.

Pierwszy etap to okres dziecięcy, czas beztroski i błogiej naiwności, jak mówi artystka „czas posiadania większej ilości czasu na tworzenie i czerpania od inspiratorów”. Drugi okres to początek liceum, gdzie pojawiają się pierwsze trudności, które przekładają się na twórczość. Trzeci etap to „zderzenie dwóch sił” – z jednej strony radość macierzyństwa, z drugiej śmierć ojca.

fot. mat. prasowe

Wszystkie te etapy znalazły swoje odzwierciedlenie w pracach artystki, która odkryła w sobie drugi – obok muzycznego – talent. W planach ma otwarcie własnej galerii oraz kolejne projekty związane z twórczością plastyczną.

Wokalistka podkreślała również jak ważna jest dla niej rodzina, która stanowi także jej największe wsparcie w codziennych trudach.

fot. mat. prasowe

Na koniec spotkania artystka udzieliła licznych odpowiedzi na pytania zadawane przez publiczność.

Ekspozycja ma aspekt edukacyjny – prezentuje drogę artysty – (nie)Malarza od prac z dzieciństwa, poprzez okres dojrzewania i zmian, aż po prace osoby dorosłej i życiowo doświadczonej różnymi przeżyciami.

Wystawa jest bezpłatna i czynna do 16 czerwca 2019 r. (od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 10.00-18.00)

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone