Wizyta Premiera Morawieckiego w zakładzie produkcyjnym Grupy Selena w Dzierżoniowie

Możliwość komentowania Wizyta Premiera Morawieckiego w zakładzie produkcyjnym Grupy Selena w Dzierżoniowie została wyłączona Aktualności, Biznes, firma tygodnia

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził zakład produkcji klejów i uszczelniaczy Libra w Dzierżoniowie, należący do Grupy Selena – producenta chemii budowlanej oraz właściciela marki TYTAN Professional. W okresie pandemii Grupa Selena otrzymała wsparcie w ramach tarczy antykryzysowych, co pomogło w utrzymaniu ponad 600 miejsc pracy w zakładach spółki w Polsce.

Prezes Krzysztof Domarecki oraz Premier Mateusz Morawiecki fot. .mat. prasowe Selena

 

Zakład Libra, który działa w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest jednym z dwóch europejskich zakładów Grupy Selena wytwarzających kleje i uszczelniacze na rynki europejskie, a także do Kataru, Korei Południowej i Indii.

– Jako Grupa Selena korzystaliśmy z tarczy osłonowej w kilkunastu krajach na świecie tam, gdzie działają nasze spółki. Otrzymaliśmy pomoc m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Hiszpanii czy we Włoszech. Z pełnym przekonaniem mogę jednak powiedzieć, że polski rząd był jednym z tych rządów, które zareagowały najszybciej. Chcę podziękować za błyskawiczne działanie i bardzo dużą sprawność przyznawania oraz egzekwowania pomocy w ramach tarczy antykryzysowej – podkreślał Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

Podczas wizyty na terenie zakładu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli: wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

– Dziś jesteśmy w niezwykle krytycznym momencie całej epidemii. Z jednej strony spływają do nas niezłe dane makroekonomiczne. Okazuje się, że recesja jest dużo płytsza, niż wydawało nam się jeszcze kilka miesięcy temu. Wyniesie zaledwie 2,6 proc. co stanowi lepszy wynik, niż mogliśmy przewidywać. Łącznie wsparcie dla przedsiębiorców przekroczyło już 175 mld zł. Dzięki temu uratowane zostało ponad 5 mln miejsc pracy. Usłyszałem od panów prezesów, że udało się je ochronić również tutaj, w Dzierżoniowie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w zakładzie Libra należącym do Grupy Selena.

Selena, przejście przez zakład fot. mat. prasowe Selena

Delegacja przedstawicieli rządu spotkała się z zarządem, zapoznała się także z produktami chemii budowlanej, które są opracowywane w Polsce i dostępne na całym świecie. Wizyta premiera była okazją do dyskusji na temat wsparcia przedsiębiorców środkami rządowymi pochodzącymi z tarczy antykryzysowych. Prezes Seleny Krzysztof Domarecki – wskazał na wyróżniającą się skuteczność i skalę wsparcia na tle programów pomocowych oferowanych w innych krajach. Grupa Selena posiada swoje zakłady produkcyjne w 17 krajach, m.in. w Hiszpanii, Kazachstanie, Chinach, Korei Południowej, Rumunii i Turcji.

– Teraz zadaniem przedsiębiorców jest przede wszystkim zapewnić ciągłość i bezpieczeństwo pracy. Już dziś powinniśmy myśleć, w jaki sposób polska gospodarka będzie wychodziła z tego zakrętu – dodał Krzysztof Domarecki.

Premier wyraził też zrozumienie dla przedsiębiorców rozgoryczonych trudną sytuacją gospodarczą oraz podziękował im za zrozumienie, zaangażowanie i wsparcie w walce pandemią.

Dziękuję za solidarność, bo zakłady takie jak ten, już w pierwszych tygodniach pandemii zaczęły produkować płyny do dezynfekcji i dostarczać je bezpłatnie do szpitali. Teraz kiedy przekroczyliśmy już próg narodowego programu szczepień, starajmy się przetrwać w tej atmosferze solidarności – dodał premier Morawiecki w trakcie briefingu prasowego w zakładzie produkcyjnym.

Produkty z dzierżoniowskiej Libry są wysyłane do 40 krajów m.in. do Polski, Rosji, Niemiec na Litwę, a także Kataru, Korei Południowej i Indii. Na początku pandemii zakład Libra przestawił jeden z ciągów technologicznych i rozpoczął produkcję preparatu dezynfekcyjnego TYTAN HEALTH. Pierwsza partia produktu została przekazana bezpłatnie do dolnośląskich szpitali.

 

Grupa Selena

 Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 35 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników.

Selena produkty fot. mat. prasowe Selena

Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona m.in.:

 • Tytułem „Inwestor bez granic” – wyróżnienie przyznawane przez Europejski Kongres Gospodarczy 2020
 • Godłem Teraz Polska za pianoklej TYTAN 60 SEKUND
 • Tytułem Hidden Champion 2020 w raporcie opracowanym na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR)
 • Tytułem „Diament Forbesa 2020”
 • Nagrodą Gospodarczą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w kategorii „Trwały Sukces”
 • Tytułem Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”
 • „Jedynką Gazety Wyborczej” dla „Firm 30-lecia wg Gazety Wyborczej” za znaczący wpływ na rozwój regionu

Założyciel Grupy Krzysztof Domarecki otrzymał m.in.:

 • Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości w uznaniu za zasługi dla polskiej gospodarki
 • Wektora 2017 przyznawanego przez Pracodawców Rzeczpospolitej
 • Wyróżnienie „Osobowość Dolnego Śląska” w konkursie „Gwiazdy Biznesu” w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego

Grupa jest także nagradzana za innowacyjność produktów m.in.:

 • W 2018 i w 2020 roku po raz 7. i 8. uhonorowana tytułem: „Budowlana Firma Roku”
 • Złotym godłem Konsumencki Lider Jakości 2018 dla marki Tytan Professional w kategorii „Silikony i piany”

Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 100 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy, jak: Tytan Professional, Quilosa, Artelit, COOL-R. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

materiały prasowe: Selena

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone