Wroclavia rusza ze świąteczną akcją charytatywną

Możliwość komentowania Wroclavia rusza ze świąteczną akcją charytatywną została wyłączona Aktualności

Z okazji zbliżających się świąt Wroclavia nawiązała współpracę z warsztatem renowacji obuwia Pucybuty, by wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Wszyscy odwiedzający Wroclavię mogą włączyć się do akcji, nadać swoim butom drugie życie i pomóc potrzebującym w tym szczególnym czasie.

Pucybuty fot. Wroclavia

Magiczna atmosfera, przedświąteczne zakupy, przygotowania do kolacji wigilijnej – kilka grudniowych tygodni to zwykle wyjątkowy i radosny czas. Chociaż tegoroczne święta z pewnością będę inne niż poprzednie, nie powinniśmy zapominać o tych, którzy borykają się z trudnościami każdego dnia. Dlatego właśnie Wroclavia zorganizowała akcję charytatywną, do której mogą się przyłączyć wrocławianie i goście centrum handlowego.

Oddaj buty potrzebującym
10 grudnia wewnątrz Wroclavii pojawi się specjalny pojemnik, w którym wszyscy chętni będą mogli zostawiać buty dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Jak włączyć się do akcji? Wystarczy przynieść do Wroclavii używane, ale niezniszczone buty i samodzielnie umieścić je w pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny.

Odbiorą je stamtąd pracownicy Pucybutów, by wyczyścić i przygotować obuwie do przekazania potrzebującym:

– Gorąco zapraszamy do przyłączenia się do naszej akcji. Z uwagą traktujemy potrzeby społeczne pojawiające się w naszym otoczeniu, dlatego po raz kolejny chcemy wesprzeć podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Co więcej, to ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie – dzięki akcji możemy nadać nieużywanym już butom nowe życie. Warto pamiętać o tym, że zamiast wyrzucać rzeczy, które dla nas nie mają już wartości, możemy wprowadzić je znów w obieg i pomagać innym. Zbiórkę obuwia planujemy prowadzić od 10 do 20 grudnia, ale jeśli spotka się ona z bardzo dużym zainteresowaniem, bierzemy pod uwagę możliwość przedłużenia akcji – mówi Anna Kula, rzecznik prasowy Wroclavii.

Czyszczenie i drobne naprawy zebranego obuwia
Buty zebrane we Wroclavii trafią do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia, która jest partnerem świątecznej akcji charytatywnej Wroclavii. Centrum handlowe sfinansuje specjalistyczne czyszczenie oraz drobne naprawy butów ze zbiórki, które to naprawy wykonają doświadczeni pracownicy Pucybutów. W ramach akcji planowane jest zebranie 200 par obuwia, które następnie trafi do potrzebujących:

– Działalność charytatywna jest dla nas bardzo ważna i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że niewielkie gesty mają duże znaczenie. W naszej firmie wierzymy w prostą zasadę – dobro zawsze wraca. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich wrocławian do włączenia się w świąteczną akcję we Wroclavii – mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Wroclavia dekoracje-zewnętrzne fot. Wroclavia

Pucybuty fot. Wroclawia

Zbiórka obuwia – jak to działa?
Wystarczy znaleźć w szafie buty, których po prostu nie używamy. Najlepiej, by było to obuwie zimowe – damskie lub męskie. Buty powinny być niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Kiedy już wybierzemy obuwie do przekazania, należy przynieść je do Wroclavii i samodzielnie umieścić w pojemniku – znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny.
Ważne, by buty były związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań. Około 20 grudnia Pucybuty zabiorą obuwie do swojego warsztatu, a kiedy tylko wszystkie będą wyczyszczone, zostaną przekazane przez Wroclavię podopiecznym wrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Serdecznie zachęcamy do odwiedzin centrum i udziału w świątecznej akcji charytatywnej!

Informacje o Wroclavii
Wroclavia to wyjątkowe lajfstajlowe centrum handlowe, które wniosło na wrocławski rynek nowy standard usług, innowacyjną architekturę i przyjemną, ożywioną atmosferę, oferując w samym centrum Wrocławia niezwykłe doświadczenia zakupowe i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Unibail-Rodamco-Westfield jest wiodącym światowym deweloperem i operatorem flagowych centrów handlowych z portfelem wycenionym na 65,3 mld euro na dzień 31 grudnia 2019 r., z czego 86% to obiekty handlowe, 6% – biura, 5% – obiekty konferencyjne i wystawiennicze, a 3% – obiekty usługowe. Obecnie Grupa jest właścicielem i operatorem 90 centrów handlowych, w tym 55 sztandarowych obiektów w najbardziej dynamicznych miastach Europy i Stanów Zjednoczonych. Centra Unibail-Rodamco-Westfield odwiedza rocznie 1,2 mld osób. Dzięki swojej obecności na 2 kontynentach i w 12 krajach, Unibail-Rodamco-Westfield zapewnia unikalną płaszczyznę działań dla sprzedawców detalicznych i wydarzeń promujących marki oraz oferuje klientom wyjątkowe i stale aktualizowane doświadczenia.

Więcej informacji na temat Unibail-Rodamco-Westfield na stronie www.urw.com

mat. prasowy Wroclavii

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone