Wrocław – Amsterdam, nowy kierunek!

Możliwość komentowania Wrocław – Amsterdam, nowy kierunek! została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Z lotniska we Wrocławiu polecimy do Amsterdamu. Linie KLM, światowy potentat, ogłosiły uruchomienie lotów na trasie Wrocław-Amsterdam Schiphol. Nowy kierunek ruszy od maja 2019. To już piąte nowe połączenie sieciowe z wrocławskiego lotniska w ciągu roku!

mat. prasowe

Pierwszy rejs zaplanowano na 6 maja 2019 roku, a połączenie będzie obsługiwane maszynami Embraer 175, które mogą zabrać na pokład 88 pasażerów. Rejsy na trasie z Wrocławia do Amsterdamu będą realizowane codziennie. Z Holandii samolot wystartuje o godz. 11.50, a we Wrocławiu wyląduje o godz. 13.35. W drogę powrotną wyruszy o godz. 14.05, a w Amsterdamie zamelduje się o godz. 15.55.

Warto podkreślić, że Amsterdam Schiphol pod względem liczby obsłużonych pasażerów zajmuje obecnie 11 miejsce na liście największych portów lotniczych na świecie (ponad 68 mln podróżnych w 2017 roku).

 

Połączenie do Amsterdamu to ogromny sukces, ponieważ było jednym z naszych kluczowych celów. Cieszymy się, że został osiągnięty. To doskonała wiadomość zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Otwiera m.in. jeszcze bogatsze możliwości planowania podróży z Wrocławia na trasach transkontynentalnych – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Znaczenie ma też fakt, że połączenie do Amsterdamu uruchamiają linie KLM, czyli flagowy przewoźnik holenderski. To również najstarsze istniejące dziś linie lotnicze na świecie, działające nieprzerwanie od 99 lat. Obecnie funkcjonują w ramach holdingu Air France-KLM.

 

Dodanie Wrocławia do naszej sieci wzmacnia pozycję KLM jako ważnego gracza na rynku w Europie Środkowej. Wrocław staje się również nowym kierunkiem z naszego głównego portu Schiphol, a tym samym rozwija się sieć połączeń z tego lotniska – mówi Peter Elbers, KLM President & CEO.

 

Lotnisko Shiphol to główny hub linii KLM. Korzystając z oferty tego przewoźnika z Amsterdamu można polecieć do kilkudziesięciu portów na całym świecie, w tym w największych metropoliach, jak Nowy Jork, Chicago, Pekin, Tokio, Kapsztad czy Mumbaj. Przewoźnik oferuje również rejsy m.in. do Paramaribo, Akry czy na Curaçao. Pod lotniskiem znajduje się też dworzec kolejowy zapewniający bezpośrednie połączenie z centrum Amsterdamu i do wielu innych miast w Holandii.

Dodajmy, że oferta sieciowych połączeń międzynarodowych z Wrocławia rozwija się w imponującym tempie.

Łącznie z Amsterdamem pasażerowie naszego lotniska w ciągu roku zyskali aż pięć nowych połączeń sieciowych, w tym do najważniejszych hubów w Europie. To pokazuje, jak rośnie ranga Wrocławia, nie tylko na mapie lotniczej – dodaje Dariusz Kuś.

Pod koniec maja siostrzane dla KLM linie Air France uruchomiły rejsy na główne lotnisko Paryża, od początku cieszące się ogromnym zainteresowaniem pasażerów. Wcześniej Swiss Airlines wprowadziły połączenie do Zurychu, a linie Eurowings (należące do Lufthansy) uruchomiły rejsy do Stuttgartu. Z kolei od 25 lutego 2019 r. wystartuje nowe połączenie do Brukseli, wprowadzane przez flagowego belgijskiego przewoźnika – linie Brussels Airlines.

Dziś połączenie do Amsterdamu będzie dostępne w systemie przewoźnika.

 

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. W roku 2017 obsłużyło ponad 2,85 mln pasażerów. W tym roku, według prognoz, z jego usług skorzysta już ponad 3,2 mln podróżnych. W sezonie zimowym 2018/2019 port oferuje 58 połączeń, w tym 41 niskokosztowych, 10 sieciowych oraz 7 czarterowych.

Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Dojazd do portu umożliwia również szybkie połączenie WRO Airport Express. Komfortowe autobusy wyruszają co 50 minut z nowego Dworca Autobusowego, tuż przy kolejowym Dworcu Głównym. Wygodnym połączeniem z centrum jest też autobusowa linia „106”, kursująca co 20 minut (za dnia), i nocna „206”, jeżdżąca co 90 minut. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce, a w 2017 roku uzyskał pierwsze miejsce w Polsce i jedenaste w Europie w rankingu portalu Sleepingairports.net. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Port Lotniczy Wrocław został uznany za jeden z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Zajął 7 miejsce w rankingu magazynu „Anker Report”, przygotowanym na podstawie danych serwisu Flight Global. Pod uwagę brano liczbę nowych kierunków wprowadzonych w ciągu roku. Pod tym względem wrocławskie lotnisko znalazło się wśród portów o globalnym znaczeniu, jak Moskwa, Berlin czy Paryż.

Mat. prasowe: apalus@prexpert.com.pl

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone