Wrocław Business Run 2018 już za nami

Możliwość komentowania Wrocław Business Run 2018 już za nami została wyłączona Aktualności, Sport

To był rekordowy Wrocław Business Run 2018 zarówno pod względem zawodników jak i zebranych pieniędzy! Na mecie stanęło 3000 biegaczy. W charytatywnej sztafecie wystartowały 5-osobowe drużyny złożone m.in.  z pracowników polskich firm  i korporacji, które pomogły niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom biegu. Każdy uczestnik miał do pokonania dystans 3,9 km.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA fot. mat. prasowe

Chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Wrocław Business Run z  każdą edycją rośnie. W tym roku wystartowało niemal 1000 zawodników więcej niż przed rokiem.

Impreza od samego początku łączy pomaganie, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Występ we Wrocław Business Run to dla wielu firm już coroczna tradycja.

Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą zabawę, a przede wszystkim  poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

 fot. mat.prasowe

 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ceny profesjonalnych protez wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Taki koszt przekracza możliwości finansowe wielu osób, a bez sprzętu ortopedycznego czy kompleksowej rehabilitacji powrót do życia sprzed wypadku lub choroby jest praktycznie niemożliwy. Właśnie w takich sytuacjach pomaga nasza Fundacja. Od pierwszej edycji biegu udało się już zmienić życie ponad 350 osób – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Ogromnie się cieszymy, widząc, że z roku na rok dołącza do nas coraz więcej biegaczy, którym nie jest obojętny los osób z niepełnosprawnością ruchową. Dzięki temu nasi beneficjenci mogą nie tylko wrócić do codziennych zajęć, ale realizować swoje marzenia – dodaje organizatorka.

 

W tym roku we Wrocławiu udało się zebrać rekordową kwotę – 202 049 zł. Zostanie ona przeznaczona na wsparcie dla beneficjentów: Pawła Klimasa, Ewy Harapin, Krzysztofa Ozgi i Michała Martki.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone